Za Kurtynką: Brzydkie Kaczątko wg Igora Bojovicia

Jedna z najpiękniejszych historii w literaturze dziecięcej według Igora Bojovicia i w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Choć podszyta smutkiem, to zawierająca wiele dowcipnych sytuacji, zabawnych zwrotów akcji i ciepła. Opowieść dla dzieci i dorosłych, wszystkich tych, którzy czują się brzydkimi kaczątkami i chcą odkryć w sobie prawdziwe piękno.

Wtorek, 22.10.2019, godz. 9.00 i 11.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II

Bilety: 17 zł w kasie SOK | spektakle dla grup zorganizowanych | Pobierz ofertę >>
rezerwacje: tel. 87 563 85 08, 563 85 18

________________________________________
spektakl dla uczniów klas 2-6 SP 
Obowiązują zniżki dla beneficjentów programu Suwalska Karta Mieszkańca >> 

Marysia to urocza dziewczynka, ale dopada ją trudny okres dorastania. Myśli, że nikt jej nie kocha. Gdy ma już wszystkiego dość i czara smutku się przelewa, niespodziewanie odwiedza ją znany bajkopisarz Hans Chrystian Andersen. Opowiada jej bajkę o Brzydkim kaczątku, które wykluwa się z jaja w kaczej rodzinie. Nie jest akceptowane przez najbliższych bo różni się od swoich sióstr i braci. Ale czy jest rzeczywiście inne, mniej wrażliwe, mniej kochane? Tak sądzi i w rozpaczy wyrusza w świat. A ten jest okrutny i groźny. Na malca czeka wiele niebezpieczeństw. Musi stawić im czoła, zanim zrozumie, że prawdziwe piękno jest w nim samym.

I choć to podszyta smutkiem historia, to Igor Bojovič zawarł w niej wiele dowcipnych sytuacji, zabawnych zwrotów akcji i ciepła, zachowując urok jednej z najpiękniejszych historii w literaturze dziecięcej. Adresowana do dzieci i dorosłych – wszystkich tych, którzy czują się „brzydkimi kaczątkami” zanim odkryją w sobie prawdziwe piękno.

Autor: Igor Bojović
Reżyseria: Jarosław Antoniuk
Scenografia: Eva Farkasova
Wideo: Vladimir Slaninka
Muzyka: Bogdan E. Szczepański
Obsada: Beata Antoniuk, Daria Głowacka, Marzanna Gawrych, Eliza Mieleszkiewicz, Marek Janik, Tomasz Bogdan Rynkowski

czas trwania spektaklu: ok. 60 minut + ok. 15 minut spotkanie warsztatowe
premiera spektaklu: 5.10.2019

Po spektaklu zapraszamy na spotkanie warsztatowe pt. “Warsztat pracy aktora”. Młodych artystów zachęcamy do zaprezentowania się na Scenie dla Ciebie – zgłoszenia do 18.10.2019 na adres: grazyna.filipowicz_karp@soksuwalki.eu.


Regulamin imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>

Kategoria: Archiwum