Błyskotliwa i niegrzeczna komedia małżeńska “Kiedy kota nie ma…”

Świetny spektakl w znakomitej obsadzie. Na scenie gwiazdy warszawskiego Teatru Capitol. Niegrzeczna małżeńska komedia z niespodziewanymi zwrotami akcji i potężną dawką humoru! 

Niedziela, 2.10.2016, godz. 17:00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 85/75/65 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu | impresariat zewnętrzny

Rzadko zdarzają się takie komedie jak “Kiedy kota nie ma…”. Błyskotliwy humor, wartka akcja i to coś dla czego chciałoby się zobaczyć spektakl jeszcze raz. Sztuka “Kiedy kota nie ma…” pokazuje dwa małżeństwa. Jedno z nich obchodzi właśnie dwudziestą rocznicę ślubu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby w podróż poślubną żona nie pojechała bez męża, mąż w tym czasie nie zdradzałby żony z koleżanką kochanki szwagra, a kot nie wróciłby do domu.

“Kiedy kota nie ma…” zaskakuje błyskotliwym scenariuszem i trzyma widza w ciągłym napięciu. Kiedy mogłoby się wydawać, że sytuacja jest już wyjaśniona, akcja zaskakuje kolejnym splotem wydarzeń.

“Kiedy kota nie ma…” to bardzo niegrzeczna małżeńska komedia, opowiadająca o zwadach, zdradach i podchodach, które dziać się mogą w każdym domu, tuż za ścianą. Poznajemy więc dwie siostry, jedną wiecznie rozochoconą, za to z oziębłym mężem niedojdą, drugą oziębłą, za to z przystojnym i wiecznie chętnym do igraszek mężem biznesmenem. Gdy jedna z nich czuje się zdradzona, wprowadza się do drugiej. Ponieważ w tle jest też wyjazd na „drugą podróż poślubną” wszystko zaczyna się komplikować. Sztuka napisana jest świetnie, dialogi są szybkie, riposty odpowiednio dwuznaczne. Całości dopełniają oddające klimat kostiumy i przemyślana scenografia.

Nie da się ukryć, że “Kiedy kota nie ma…” to doskonała farsa. Spektakl bawi humorem sytuacyjnym, intryguje rozwojem akcji i pozostawia w dobrym humorze na dłużej.

Postacie wprowadzają nas w meandry akcji w dobrym tempie, ich motywacje są sensowne i barwne. Problemy, przed którymi stają, nie wydają się ani trochę wydumane, nawet mimo tego iż sztuka dzieje się w Anglii, czujemy je bardzo blisko, ponieważ zostają aktualne nie tylko w ramach czasowych, ale i geograficznych. To jedna z tych komedii, na które warto wybrać się w każdym wieku i to wiele razy – starsi odkryją w postaciach siebie, młodsi swoich rodziców. Zabawa na całego!

 źródło: materiały organizatora

Kiedy kota nie ma..

Kategoria: Archiwum