Bluesowe spotkanie w kawiarni artystycznej SOK

Gościem kolejnego koncertu z cyklu “Blues wczoraj i dziś” będzie grupa Przyjaciele Bluesa. Formacja znana wcześniej jako “Fret Blues Band” składa się ze znanych suwalskich muzyków i miłośników bluesa. Usłyszymy standardy takich bluesowych gwiazd jak Jimi Hendrix, Stevie Ray Vaughan, Otis Rush, czy Eric Clapton. Wstęp wolny.

12.06.2021, godz. 18.00
kawiarnia artystyczna, ul. Noniewicza 71

wstęp wolny | rezerwacja miejsc (tel. 87 566 42 11), decyduje kolejność zgłoszeń
liczba miejsca ograniczona zgodnie z aktualnym reżimem sanitarnym

Zespół “Przyjaciele Bluesa” to formacja bluesowa składająca się z suwalskich muzyków i miłośników bluesa powstała w 2015 roku. Wcześniej zespół działał pod nazwą “Fret Blues Band”. Formacja dwukrotnie była gościem Suwałki Blues Festiwal. Zespół wielokrotnie uczestniczył w koncercie poświęconym Tadeuszowi Nalepie, m.in. podczas koncertów w Ełku, Białymstoku, Olecku, Augustowie, Sejnach, Gołdapi oraz na Litwie. Suwalska grupa ciekawie łączy ze sobą różne rodzaje bluesa splatając ze sobą elementy bluesa chicagowskiego, z delty oraz teksańskiego z bluesem współczesnym.

W repertuarze grupy znajdują się standardy takich bluesowych wykonawców i zespołów jak: Jimi Hendrix, Stevie Ray Vaughan, Otis Rush, Eric Clapton, B.B. King, czy The Allman Brothers Band. 

Zespół zagra w składzie: Romuald Bejner – wokal i instrumenty klawiszowe, Andrzej Łanczkowski – gitara, Mariusz Panasiewicz – gitara basowa, Krzysztof Anuszkiewicz – perkusja. Pojawią się też goście specjalni.


Wydarzenie odbędzie się w aktualnym reżimie sanitarnym, a jego uczestnicy są zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych, m.in.: zakrywania ust i nosa środkami ochrony osobistej (maseczka, przyłbica), używania płynu odkażającego dłonie, zachowania przepisowej odległości podczas przepływu na widownię i złożenia pracownikowi obsługi widowni obowiązkowego, pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony SOK (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Szczegóły w Regulaminie imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury.

Kategoria: Archiwum, Muzyka i taniec