Sebastian Riedel & Cree otworzą 11. Suwałki Blues Festival

Bluesowe dźwięki stają się coraz głośniejsze. Najmocniej zabrzmią na koncercie otwarcia, podczas którego artyści wystąpią z towarzyszeniem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej. Jako support zagra duet Smooth Gentlemen. Dobra wiadomość dla tych, którzy nie zdążyli kupić biletów – koncert będzie transmitowany na antenie radiowej Trójki.

Czwartek, 05.07.2018, godz. 20.30
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 80 zł | koncert wyprzedany

Grają blues – rocka, stylem przypominającym muzykę lat 60. i 70. Cree to zespół został założony w 1993 roku w Tychach przez Sebastiana Riedla i Sylwestra Kramka. Nazwę Cree pomógł wymyślić ojciec Sebastiana, Rysiek Riedel, który zawsze fascynował się życiem i historią Indian. Sam także wspominał, że chciałby mieć zespół o takiej nazwie. Syn spełnił marzenie ojca i tak powstał zespół Cree. Ogólnopolski debiut Cree odbył się w 1997 r. podczas I Festiwalu Młodej Kultury, a pierwszym sukcesem było zdobycie Grand Prix VI Olsztyńskich Nocy Bluesowych. Od czasu tego sukcesu zespół wydał siedem płyt studyjnych i dwie koncertowe. Cree regularnie koncertuje w całej Polsce. Obecnie zespół Cree pracuje nad nowym materiałem na kolejną płytę. Mottem zespołu i jego myślą przewodnią są słowa często używane przez Sebastiana Riedla:,, Żeby żyć trzeba grać, żeby grać trzeba żyć”.

Skład:
Sebastian Riedel – śpiew, gitara, harmonijka ustna
Sylwester Kramek – gitara
Lucjan Gryszka – gitara basowaAmadeusz Majerczyk – perkusja
Adam Lomania – instrument klawiszowe

Zobacz także:
www.cree.pl/v2


Koncerty podczas SBF 2018
Czwartek
, 05.07.2018, godz. 20.30
sala im. A. Wajdy, SOK, koncert biletowany

Niedziela, 08.07.2018, godz. 15.00
scena przy Ratuszu, ul. Kościuszki/ul. Mickiewicza, Polish Blues Challenge 2019, wstęp wolny

Maciej Sobczak – to polski blues-rockowy gitarzysta i wokalista oraz autor tekstów. Współzałożyciel i lider zespołów bluesowych Hot Water i Boogie Chilli. Współpracował z grupą pop-rockową Wojciecha Waglewskiego, Małgorzatą Ostrowską i Lombardem.

Bartek Szopiński – to wirtuoz bluesowego i rockandrollowego grania na fortepianie i organach Hammonda, jest też kompozytorem, dziesięciokrotnym laureatem nagrody “Piano Player of the Year” w plebiscycie “Blues TOP”. Następnie, jako lider Boogie Boys odniósł sukces w USA, Kanadzie i Europie Zachodniej.

Zobacz także: www.smooth-gentlemen.com


Kategoria: Archiwum

                               
Image Widget