Bajka-Poczytajka na Dzień Dziecka od SOK

#Bajka-PoczytajkazSOK Czy takiego szkodnika, jak mól da się lubić? Czy muchy mogą być miłe? Czy każdy ma swoją starą babcię? Dowiecie się tego z naszej Bajki-Poczytajki na podstawie “Bajki o starej babci i molu Zbyszku” Maliny Prześlugi. Autorką adaptacji jest Mirka Krymska (Pracownia Przytulisko Wyobraźni), animacji – Marta Łanczkowska (Pracownia Slow Art).

poniedziałek, 1.06.2020, godz. 18.00
kanał YouTube i profil Facebook

Malina Prześluga to potrafi! Jak nie pchła, to komar, jak nie komar, to… mucha i mól. Tak, tak, właśnie ten ostatni jest głównym bohaterem książki Maliny Prześlugi, pt. „Bajka o starej babci i molu Zbyszku”. Żył sobie spokojnie w szafie, aż któregoś dnia ktoś włożył do szafy kulki naftaliny i Zbyszek został sierotą. Na szczęście zaopiekowała się nim mucha Marzena, która chyba tylko udaje szorstką. I razem irytują starą babcię bawiąc się w “uderz w szybę” albo siadając babci na nosie. Co  tego wyniknie?

Urzekła nas czułość, z jaką Malina Prześluga portretuje swoich bohaterów, dlatego postanowiliśmy podzielić się tym po dziecięcemu wrażliwym spojrzeniem na świat. A okazja do tego najlepsza już niedługo. Dlatego 1 czerwca, w Dzień Dziecka włączcie nasz kanał Youtube lub odwiedźcie profil na Facebooku i posłuchajcie jak potoczyła się historia Mola Zbyszka, Muchy Marzeny i Starej Babci. To historia dla wszystkich dzieci, małych i dużych.

I nie zapomnijcie nosić czegoś pysznego!

Tekst: Malina Prześluga
Adaptacja: Mirosława Krymska, Pracownia Przytulisko Wyobraźni SOK
Animacja: Marta Łanczkowska, Pracownia Slow Art SOK
Realizacja dźwięku: Jacek Racis, SOK
Czytają: Mirosława Krymska (narrator, mól Zbyszek), Agnieszka Małka (stara babcia), Dorota Skłodowska (mucha Marzena)


Regulamin imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>

Kategoria: Aktualności, Dla dzieci, Teatr, Wydarzenia nadchodzące