“Bajka o starej babci i molu Zbyszku” zakwalifikowana do ANIMA.PL 2020

Lubicie bajki? Kto nie lubi. A naszą “Bajkę o starej babci i molu Zbyszku” mają szansę polubić jury i widzowie 27. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima 2020. Autorką adaptacji jest Mirka Krymska z Pracowni Przytulisko Wyobraźni SOK, animacji – Marta Łanczkowska z Pracowni Slow Art SOK. Oglądajcie i udostępniajcie!

Niezmiernie miło nam poinformować, że animowany film “Bajka o starej babci i molu Zbyszku” na podstawie tekstu Maliny Prześlugi, udostępniony przez SOK w sieci z okazji tegorocznego Dnia Dziecka, został zakwalifikowany do polskiego konkursu ANIMA.PL 2020. Konkurs jest częścią 27. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima 2020. 

2 Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 17-22 listopada 2020 roku. Mimo skromniejszego niż zazwyczaj programu, 27. Etiuda&Anima przedstawi publiczności w trybie komunikacji online trzy konkursy – dwa międzynarodowe: konkurs etiud zrealizowanych przez studentów szkół filmowych i artystycznych i konkurs animacji krótkometrażowych, profesjonalnych, studenckich i niezależnych, a także krajowy konkurs krótkich profesjonalnych, studenckich i niezależnych animacji. Filmy konkursowe dostępne będą w sieci, w sieci będą je także oglądali razem z publicznością jurorzy z różnych krajów i również w tym trybie przyznają swoje nagrody: Dinozaury, Jabberwocky i Żmije.

Autorką adaptacji “Bajki…” jest Mirosława Krymska, pedagog teatru, instruktor teatralny SOK (Pracownia Przytulisko Wyobraźni). Za stronę graficzną projektu odpowiada Marta Taraszkiewicz, artysta plastyk i instruktor SOK (Pracownia Slow Art). Głosów postaciom użyczyli pracownicy ośrodka. Również nagranie ścieżki dźwiękowej zostało dokonane własnymi siłami SOK.

Czy nasz mól ma szansę na własnego Dinozaura, Jabberwocka lub Żmiję? Wierzymy, że tak, a tymczasem trzymamy kciuki i zachęcamy do obejrzenia bajki. Oglądajcie, wzruszajcie się, śmiejcie i posyłajcie dalej w świat! I, jako że pogoda nie rozpieszcza, nie zapomnijcie nosić czegoś pysznego 😉

Tekst: Malina Prześluga
Adaptacja: Mirosława Krymska, Pracownia Przytulisko Wyobraźni SOK
Animacja: Marta Łanczkowska, Pracownia Slow Art SOK
Realizacja dźwięku: Jacek Racis, SOK
Czytają: Mirosława Krymska (narrator, Mól Zbyszek), Agnieszka Małka (Stara Babcia), Dorota Skłodowska (Mucha Marzena)


 

 

Kategoria: Aktualności