Archiwum wystaw w Galerii Sztuki Współczesnej Chłodna 20

chlodna4

2021

Lech Kowalczyk Andyjski kobierzec
Jan Lebenstein 1930-1999. Retrospektywna Wystawa
Malarstwo Władysława Niewęgłowskiego

2020

Wehikuł czasu – 40 lat pracy artystycznej Jerzego Malinowskiego
IV Suwalski Salon Sztuki 2020

2019 – remont galerii

2018

Albedo. Wystawa malarstwa i grafiki Pawła Batury 
Ogrody sztuk – wystawa malarstwa, rysunku, obiektów i poezji Alicji Słowikowskiej 
Marek Raczkowski. Przekrój przez twórczość
Zagubienie Magdaleny Stano i Macieja Zabawy – malarstwo i wideo 
Wiesław Prędyś – malarstwo

2017
Olita w Suwałkach – wystawa prac litewskich artystów
III Suwalski Salon Sztuki
Naturalnie – wystawa malarstwa Andrzeja Zujewicza
Cicer cum caule – wystawa malarstwa Radosława Jastrzębskiego
 W Głębi: Las

2016
Sadurski na Dobry Humor
Edyta Kasperkiewicz – wystawa obiektów i instalacji
Sławomir Grabowy – rysunek
BlueS – kolory suwalskiego bluesa
Rysować naturalnie

Kolekcja Suwalskiego Ośrodka Kultury – wystawa ze zbiorów SOK
Szczeliny czasu

2015
Jacek Fedorowicz – wystawa rysunku „To tylko żarty”
Wystawa malarstwa Rafała Borcza – “Reszta Świata

Plener Kurpiowski – poplenerowa wystawa malarstwa artystów skupionych wokół Galerii Ostrołęka Ostrołęckiego Centrum Kultury
Wystawa malarstwa Evaldasa Griniusa
Dywany dwuosnowowe Polski północno-wschodniej (do 15.01.2016)

2014
Salon Fotografii SGT “Symetrie – Asymetrie”
CHŁODNE ZADUSZKI wystawa wspomnieniowa zmarłych artystów suwalskich
SOK w 6 smakach – artyści plastycy Suwalskiego Ośrodka Kultury
ALFRED WYSOCKI czterdzieści
Michał Misiak WZGLĘDNOŚĆ DWUWYMIARU malarstwo,rysunek, film
Las Sztuki – edukacyjne doświadczenia prezentacji wizualnej wystawa grafiki studentów Wydziału Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Politechniki w Walencji (Hiszpania)
Z Hiszpanii do Suwałk. „Las Sztuki” w Galerii Chłodna 20 – wernisaż wystawy w obiektywie Beaty Kochańskiej
Edward Lutczyn. Stare i… nowe. Wystawa retrospektywna

2013
Stanisław Mazuś „W obronie piękna” – malarstwo ZOBACZ KATALOG WYSTAWY
Agnieszka Prusak „Blow up / Powiększenie” – fotografia ZOBACZ KATALOG WYSTAWY
Robert Olszowski „Czas i przestrzeń” – rysunek  ZOBACZ KATALOG WYSTAWY
Viola Tycz „ŚMIESZNE/NIE ŚMIESZNE” – przegląd prac wideoZOBACZ KATALOG WYSTAWY
Morten Gjerde „Historia bluesa, Notodden – Misissipi” – fotografia  ZOBACZ KATALOG WYSTAWY
Katarzyna Zimna „Tetris” – grafika i obiekty ZOBACZ KATALOG WYSTAWY
Biebrza – poplenerowa wystawa fotografii SGT ZOBACZ KATALOG WYSTAWY
Wiesław Szumiński „Kadisz dla…” – malarstwoZOBACZ KATALOG WYSTAWY

2012
Anna Trochim i Delfina Krasicka „Delfiana 2012” – malarstwo i tkanina
XII Międzynarodowy Plener Malarski „U źródła” Woźnice 2011 – wystawa poplenerowa
Arvydas Švirmickas „Kobieta” – malarstwo i obiekty
Olga Wielogórska „Kamień i papier” – collage i rzeźba
Tadeusz Nieścier „Abstrakcja a prawda natury” – fotografia
Piotr Józefowicz – malarstwo
Jacek Świgulski – rysunek i malarstwo
Marta Dziomdziora „W podróży” – grafika
XIII Międzynarodowy Plener Malarski „U źródła” Lipniak 2012  „Pamiątka z Suwalszczyzny” oraz Międzynarodowy Plener Fotograficzny „Białowieża 2012” – wystawa poplenerowa

2011
XI Plener Malarski „U źródła” Suwałki 2010 „Architektura Suwałk, dawne i nowe oblicze” –   wystawa poplenerowa
Wiesław Osewski „Ilustracje” – rysunki i fotomontaże
Jurgita Braziūnienė, Lena Chvičija, Irma Balakauskaitė – malarstwo i grafika
Marta Lipowska – malarstwo
Daniela Friederike Lüers – malarstwo
Piotr Naliwajko – malarstwo
„Pasteliści” Nowy Sącz 2003-2005-2007 – malarstwo
Suwalski Salon Sztuki 2011 – malarstwo, fotografia, rysunek, rzeźba, grafika
Jacek Jagielski – instalacje

2010
Zdzisław Jaroszek – malarstwo
Roman Borawski i Przemysław Karwowski – malarstwo
XI Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych Województwa Podlaskiego
Jojo Darski „Wielostronne poglądy” – malarstwo
Sławomir Lipnicki „Rekonstrukcje odzyskiwanie pamięci zadomowienia” – malarstwo
Włodzimierz Witalis Tyc „Podszepty monsunu albo haiku o zakochanych” – malarstwo

2009
Iza Muszczynko „Sny o pięknie” – rysunek
Eugenijus Nalevaika – akwarele
Reinhard Graefe – malarstwo
X Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych Woj. Podlaskiego
Olga Wielogórska – grafika i rzeźba
Elżbieta Pietras – rzeźba
Iwona Szpak – obiekty świetlne
X Międzynarodowy Plener Malarski „U źródła” Kleszczówek 2009 – wystawa poplenerowa

2008
Radosław Balczeniuk „Pocztówka z Suwalszczyzny” – malarstwo
Marta Ipczyńska i Jolanta Grabowska – grafika
Dariusz Miliński – malarstwo
Juratė Kazakevičiūtė, Saulius Rudzikas, Darius Joneika, Grupa Artystyczna „Kopėčios” – malarstwo, tkanina, obiekty
Ilona Irmina Iwańska „Prapamięć” – malarstwo
IX Międzynarodowy Plener Malarski „U źródła” Jabłońskie 2008 – wystawa poplenerowa
„Wioska artystów – alternatywna forma kontaktu z kulturą i sztuką Suwalszczyzny” – wystawa powarsztatowa

2007
„Pobrzeżna egzystencja” — malarstwo artystów z Suwałk i Mariampola
Andrzej Taraszkiewicz „Miejsce i ludzie” – malarstwo
Kazimierz Gomułka „Życie na Utracie” – rysunek
Marek Sobczak – malarstwo
„Dźwięczące barwy” – wystawa z Międzynarodowego Pleneru Malarskiego Mariampol 2007
Międzynarodowy Plener Malarski Między Czarną Hańczą a Niemnem – perygrynacje artystyczne na pograniczu Kukle, Burniszki – wystawa poplenerowa
IX Suwalski Przegląd Dziecięcej Twórczości Plastycznej 2007

2006
Andrzej Zujewicz „Człowiek” – malarstwo
Marek Basiul – grafika
VII Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych Woj. Podlaskiego
Gustaw Zemła – rzeźba
Ewa Miazek „Krajobrazy z bliska i z daleka” – malarstwo
VII Międzynarodowy Plener Malarski Regionu Pogranicza Zelwa 2006 – wystawa poplenerowa
Marta Pszonak „Leksykon” – rzeźba, obiekty
VIII Międzynarodowy Plener Malarski „U źródła” Kukle 2006 – wystawa poplenerowa
Wiesław Osewski „Znaki książkowe” – grafika
Jerzy Grygorczuk „Prosto w oczy. Portrety trumienne”– rzeźba

2005
Halina Mackiewicz „Rajskie ogrody” – malarstwo
„Nikifor” ze zbiorów Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni – malarstwo
Władysław Niewęgłowski „Noty” – malarstwo
Krystyna Garstka-Saran „Na wspólnej drodze. Podążając w jedną stronę” – grafika
Tymoteusz Muśko „Wspomnienie” – rysunek i malarstwo
Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych Województwa Podlaskiego
Piotr Wełniak „Twarze” – rzeźba
Pol Knots „Do you know something about cognitive arts” – malarstwo
Wacław Jagielski „Obrazy światłem malowane” – malarstwo
VI Międzynarodowy Plener Malarski Regionu Pogranicza Zelwa 2005 – wystawa poplenerowa
VII Międzynarodowy Plener Malarski „U źródła” Stary Folwark 2005 – wystawa poplenerowa
„Człowiek z żelaza” wszystko o filmie Andrzeja Wajdy

2004
Iza Muszczynko „Kolor” – rysunek
Wędrówka Międzynarodowy Festiwal Książki Artystycznej „Sztuka Książki” VII Edycja 2003
Mariusz Dąbrowski – malarstwo
Halina Mackiewicz – malarstwo i rysunek
V Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych Woj. Podlaskiego
Triennale Plastyki Suwalskiej 2004 – malarstwo, fotografia, rysunek, grafika, rzeźba
Andrzej Kalina „W moim ogrodzie” – grafika, obiekty
V Międzynarodowy Plener Malarski Regionu Pogranicza Zelwa 2004 – wystawa poplenerowa
VI Międzynarodowy Plener Malarski „U źródła” Żegary 2004 – wystawa poplenerowa
„Ludowe dywany dwuosnowowe Polski północno-wschodniej” – wystawa ze zbiorów Muzeum Etnograficznego w Toruniu
Andrzej Makowski – malarstwo
VI Suwalski Przegląd Dziecięcej Twórczości Plastycznej

2003
Andrzej Taraszkiewicz – malarstwo i rysunek
Alfons Karny „Opus vitae” 1901-2001 – rzeźba
Wileńscy plastycy ze związku „Elipsa”– malarstwo, rysunek, grafika
IV Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych Woj. Podlaskiego
Janina, Marek i Xawery Freudenreich „Komunikaty, symbole, obrazy”, rodzinna wystawa – malarstwo, plakat i fotografia
Jerzy Srzednicki – rysunek i malarstwo
IV Międzynarodowy Plener Malarski „Zelwa 2003” – wystawa poplenerowa
V Międzynarodowy Plener Malarski „U źródła” Czajewszczyzna 2003 – wystawa poplenerowa
V Suwalski Przegląd Dziecięcej Twórczości Plastycznej

2002
Władysław Szczepański „Świat, który odchodzi” – rysunek
„Biały Salon Sztuk Pięknych” – wystawa zbiorowa plastyków Okręgu Podlaskiego ZPAP
Krzysztof Kokoryn – malarstwo (kuratorzy: Małgorzata i Wojciech Butkiewicz)
Andrzej Strumiłło – malarstwo
Władysław Niewęgłowski – malarstwo
Krzysztof Jakubowski „Łoża” – rzeźba
IV Międzynarodowy Plener Malarski „U źródła” Nowa Wieś 2002 – wystawa poplenerowa
IV Suwalski Przegląd Dziecięcej Twórczości Plastycznej

2001
Lech Żurkowski „Rysunki tuszem” (kuratorzy: Małgorzata i Wojciech Butkiewicz)
Anna Maria Bauer „Pismo i idea tłumaczeń” – książka artystyczna (kuratorzy: Małgorzata i Wojciech Butkiewicz)
„Sandwich” – spotkanie multimedialne
Antoni i Marcin Rząsa – rzeźba (kuratorzy: Małgorzata i Wojciech Butkiewicz)
Barbara Gawdzik Brzozowska „Portrety wyimaginowane”, Tadeusz Brzozowski rysunki (kuratorzy: Małgorzata i Wojciech Butkiewicz)
Triennale 100 Miast 2001 – grafika polska
III Międzynarodowy Integracyjny Plener Malarski „U źródła” Nowa Wieś 2001 – wystawa poplenerowa
Marian Murawski – malarstwo
Salon Plastyki Suwalskiej 2001 – malarstwo, fotografia, rysunek, grafika, rzeźba
Bohdan Butenko – ilustracje (kuratorzy: Małgorzata i Wojciech Butkiewicz)
Triennale 100 Miast 2001 – grafika międzynarodowa
Andrzej Zujewicz „Zwierzęta Domowe” – malarstwo

2000
Międzynarodowy Plener Rzeźby w Granicie „Integrart” 1999 – wystawa poplenerowa
Polska Akcja Humanitarna „Ktoś wyjdzie im na przeciw” – fotografia
Henrikas Orakauskas – rzeźba
Jerzy Panek, Joanna Gałecka – rysunek i grafika
II Międzynarodowy Plener Malarski „U źródła” Wiżajny 2000 – wystawa poplenerowa
Katarzyna Burzyńska – malarstwo
Eugeniusz Musiałowicz – malarstwo
Kontakty 2000  „Czas przełomu – przełom czasu”– fotografia

1999
„Pan Tadeusz” w ilustracji
Jerzy Piotrowicz – grafika i malarstwo
Zygmunt Januszewski – rysunek
Zbigniew Mieruński – instalacje
Franciszek Maśluszczak – malarstwo
Andrzej Zujewicz „Ptaki” – malarstwo

1998
Kiejstut Bereźnicki – malarstwo
Remigijus Treigys – fotografia
Władysław Niewęgłowski, Stanisław Woś „Najnowsze” – malarstwo i fotografia
Sasza Drobot, Nadja Kowalec, Natalia Pastuszenko „Trzy gracje” – grafika i malarstwo
Wiesław Szumiński, Steven Wychorski – instalacje i malarstwo
Stasys Eidrigevičius – plakaty
Kjell Pahr-Iversen „Herbarium” –  grafika i malarstwo
„Biały Salon Sztuk Pięknych” –  wystawa zbiorowa Okręgu Białostockiego ZPAP
Wiesław Osewski „Po żarcie śmiechu” – rysunek satyryczny
Marek Sobczak „Wieża Babel” – malarstwo

1997
Radosław Krupiński „Fotografie na koniec”
Eugeniusz Molski – ceramika i malarstwo
Wiktoria Tołłoczko-Tur – akwarele
Magdalena Abakanowicz – rzeźba
„Bliżej fotografii” wystawa zbiorowa fotografii
Waldemar Świerzy – plakaty
„Fotografie Gazety Wyborczej”
Krzysztof Jakubowski – rzeźba
Kazimierz Gomułka „Nieśmiała zapowiedź czegoś większego” – rysunek
Grzegorz Jarmocewicz – instalacje fotograficzne
„Integrart ’97” – rzeźba w granicie

1996
„Polska Fotografia Prasowa ’95”
Tagami, Yamamoto – Graficy japońscy
Wiesław Szumiński „Opowieści” – malarstwo
Xawery Dunikowski „Idee i realizacje” – rysunek i rzeźba
„Surrealiści polscy”
Paweł Pierściński – fotografia
Jacek Wilewski „Akty” – rysunek i rzeźba
Jadwiga Błaszczyk-Jurkonis „Uroczyska” – malarstwo i rysunek

1995
Władysław Hasior – wystawa retrospektywna
Ogólnopolska wystawa pasteli „Nowy Sącz ’94”
Aleksander Kozyrski – gwasze
„Ginące zawody – sztuka ludowa i rękodzieło Suwalszczyzny i Mazur”
Krzysztof Miller „Bośnia” – fotografia
Barbara Zbrożyna – rysunek i rzeźba

1994
„Niebo” wystawa zbiorowa fotografii
Witold Mysyrowicz – rysunki prasowe
Małgorzata Malinowska – malarstwo

1993
Radosław Krupiński – fotografie i instalacje
Radosław Czarkowski „Toksyny” – instalacje
Tymoteusz Muśko „Odcienie świata” – malarstwo
„Kamień” wystawa zbiorowa fotografii
Marek Sobczak, Stanisław Woś, komputer „Rysunek w trzech osobach”
Wiesław Szumiński „Portrety” – malarstwo
Eugeniusz Markowski – malarstwo
Grupa SDS Wojciech M. Darski, Radosław Krupiński, Marek Sobczak, Jan Świtka „Teatr ulicy”
– malarstwo
Mike Hentz i studenci – prezentacja pracowni Hochschole für Bildende Kunste z Hamburga

1992
Zbigniew Mieruński „… i więcej…” – malarstwo
Krzysztof Hejke, Tomasz Michałowski, Andrzej Olichwier, Tadeusz Sobkowiak „Look”
– malarstwo
Barbara Sobańska – malarstwo
Andrzej Dworakowski – rysunek
Piotr C. Kowalski „Żywa natura”
Jacek Stródka – malarstwo
Leszek Knaflewski – instalacje
Marek Sobczak – malarstwo
Wojciech M. Darski „Święta naiwność obrazów” – collage i wiersze

1991
Tadeusz Krzywicki – fotografie
Edward Dwurnik – rysunki
„Drzewo” wystawa zbiorowa fotografii
Janiak, Kwietniewski, Rzepecki, Świetlik, Wielogórski „Łódź Kaliska”