Ania Wyszkoni na Dniach Suwałk Jarmarku Kamedulskim

Dni Suwałk Jarmark Kamedulski
Koncert Ani Wyszkoni
Sobota, 9.08, godz. 21:00
scena plenerowa, ul. Kościuszki

wstęp wolny

W 2009 roku ukazał się pierwszy album Ani Wyszkoni wydany pod jej nazwiskiem. Złota i platynowa ostatecznie płyta nosiła tytuł “Pan i Pani” i to z niej pochodzą takie przeboje jak “Czy ten pan i pani”, “Z ciszą pośród czterech ścian”, “Lampa i sofa”, “Wiem, że jesteś tam” oraz „Graj chłopaku graj”. Ania Wyszkoni pokazała tym albumem swoją bardziej dojrzałą i elegancką stronę oraz niesamowitą mieszankę stylów muzycznych, które są bliskie jej sercu.

Druga solowa płyta Ani Wyszkoni ukazała się po trzech latach. Artystka deklaruje, że “Życie jest w porządku”, a album okrył się złotem.

LIGHT-mb_sony_24.09.2012-309161
Oprócz nagrywania solowych albumów i koncertów Ania Wyszkoni angażowała się w różne projekty, a także spróbowała aktorstwa w serialu “Na dobre i na złe”. Jako wokalistka brała udział w “Projekcie Grechuta”, wykonując utwór “W dzikie wino zaplątani”. W 2012 roku Ania Wyszkoni wzięła udział w trasie koncertowej poświęconej Czesławowi Niemenowi “Wspomnienie” po USA i Kanadzie. Wokalistka nagrała też wraz z Piotrem Cygowskim piosenkę “Sybierada” do filmu “Sybieriada Polska” Janusza Zaorskiego. Niedługo przed śmiercią do współpracy Anię Wyszkoni zaprosił też Marek Jackowski. Z muzykiem znanym m.in. z zespołu Maanam zaśpiewała “Odnajdziemy się”.

Na koncertach Ani Wyszkoni nie brakuje niczego. Jest elegancko i romantycznie, ale też widowiskowo i energetycznie. Znakomite teksty, świetna muzyka i charyzmatyczna wokalistka o wybitnym głosie – to przepis na koncert idealny.

LIGHT-mb_sony_24.09.2012-309256

Dni Suwałk Jarmark Kamedulski 2014 – SPRAWDŹ PROGRAM

dni_suwalk

Kategoria: Archiwum