Ambitne kino w DKF 13: Eastern

Polska w niedalekiej przyszłości. Świat, w którym broń jest legalna, rzeczywistością rządzi prawo silniejszego, a krwawe pojedynki zwaśnionych rodów odbywają się pod okiem monitoringu. Na zamkniętym osiedlu, między dwiema dziewczynami wplątanymi w rodzinne porachunki, toczy się osobliwa gra. Czy uda im się przechytrzyć obowiązujący je przymus zemsty? 

7.04.2021, godz. 18.00
Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 12 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
z Suwalską Kartą Mieszkańca zniżki do 50%

Najnowsze polskie dzieło oraz pełnometrażowy debiut Piotra Adamskiego jest dystopijną opowieścią o Polsce, w której broń jest legalna, a ludzi obowiązuje kodeks krwi. Wielokrotnie nagradzany film to must-watch dla wszystkich, którzy myślą że w Polsce powstają tylko komedie romantyczne na gwiazdkę.

“Eastern” to szokująca wizja Polski. W tej alternatywnej, dystopijnej rzeczywistości za bramą zamkniętego osiedla, pod okiem monitoringu, toczy się osobliwa gra. Obserwujemy świat, w którym broń jest legalna, naboje można kupić na stacji benzynowej, a życie ludzi reguluje wprowadzony przez państwo bezwzględny kodeks krwi. Dwie dziewczyny zostają wplątane w porachunki między sąsiadującymi rodzinami. Czy możliwe jest odrzucenie zasad rządzących wszechogarniającą kulturą zemsty, pełną przemocy i terroru?

„Eastern” otrzymał trzy nagrody na 38. Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie: dla Mai Pankiewicz za odkrycie aktorskie, dla zespołu Pro8l3m za najlepszą muzykę, a także Nagrodę Dziennikarzy za m.in. „przełamywanie konwencji, nieustanne zaskakiwanie widza oraz dwie postaci dziewczęce, których mogłyby pozazdrościć produkcje Marvela”. Film jest pełnometrażowym debiutem Piotra Adamskiego, który jest zarówno reżyserem filmowym, jak i artystą wizualnym.
Reżyseria: Piotr Adamski

Scenariusz: Piotr Adamski, Michał Grochowiak
Obsada: Maja Pankiewicz, Paulina Krzyżańska
Zdjęcia: Bartosz Nalazek
Producenci: Polska
 
Gatunek: Dramat
Rok produkcji: 2019
Czas trwania: 78 minut
Premiera kinowa: 13.06.2019
 
 

Wydarzenie odbędzie się w aktualnym reżimie sanitarnym, a jego uczestnicy są zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych, m.in.: zakrywania ust i nosa środkami ochrony osobistej (maseczka, przyłbica), używania płynu odkażającego dłonie, zachowania przepisowej odległości podczas przepływu na widownię i złożenia pracownikowi obsługi widowni obowiązkowego, pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony SOK (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Szczegóły w Regulaminie imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury.

Kategoria: Film, Wydarzenia nadchodzące