Ambitne kino. DKF13: Żegnaj, mój synu

Rodzinna saga rozgrywająca się na przestrzeni trzech dekad chińskiej transformacji to nowy film jednego z najważniejszych chińskich reżyserów, Wanga Xiaoshuai. Ozdobą filmu są znakomite role, za które Yong Mei oraz Wang Jingchun odebrali w Berlinie Srebrne Niedźwiedzie. Film zdobył ponad 20 nagród oraz 40 nominacji na światowych festiwalach filmowych.

3.03.2021, godz. 18.00
Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 12 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
z Suwalską Kartą Mieszkańca zniżki do 50%

Obejmująca trzy dekady rodzinna saga, której tłem są społeczne, polityczne i ekonomiczne przemiany, do jakich doszło w Chinach, począwszy od lat 80. Pod płaszczykiem epickiego kina Wang Xiaoshuei, czołowy twórca szóstej generacji chińskich reżyserów, opowiada o bolesnej stracie, niezabliźnionych ranach i próbie pojednania.

Główni bohaterowie Yaojun i Liyun byli niegdyś szczęśliwym małżeństwem. Ich los naznaczony został z chwilą, gdy w tragicznym wypadku śmierć poniósł ukochany syn pary. To wydarzenie odcisnęło się piętnem na całym ich dalszym życiu, którego celem od tej pory stało się znalezienie ukojenia. Dramatyczne skutki „polityki jednego dziecka” oraz skomplikowane relacje rodzinne opowiedziane są subtelnie i z głęboką wrażliwością.

Posługując się historią jednostek, chiński reżyser krytycznym okiem spogląda na transformację, jaką na przestrzeni trzech dekad przeszło Państwo Środka. Od rewolucji kulturalnej do agresywnego kapitalizmu dnia dzisiejszego.

Nagrody i festiwale:

 • 2019 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie – Srebrny Niedźwiedź dla najlepszej aktorki (Yong Mei),Srebrny Niedźwiedź dla najlepszego aktora (Wang Jingchun)
 • 2019 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Urugwaju – Nagroda Specjalna Jury, Nagroda Publiczności
 • 2019 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Toronto
 • 2019 – Asia Pacific Screen Awards – nominacje: najlepszy film, scenariusz, aktor, aktorka, reżyseria, zdjęcia
 • 2019 – China Film Critics Association Awards – nagroda: Top 10 Films
 • 2019 – Chinise Film Media Awards – nagroda: najlepszy aktor (Wang Jingchun), nominacje: najlepsza aktorka (Yong Mei)
 • 2019 – Golden Rooster Awards – nagrody: najlepszy aktor (Wang Jingchun), najlepsza aktorka (Yong Mei), najlepszy scenariusz, nominacje: najlepszy film, najlepszy reżyserem
 • 2019 – Hamilton Behind the Camera Awards – nagroda za najlepszy scenariusz
 • 2019 – IQIYI TV and Movie Awards – nagroda dla najlepszego aktora (Wang Jingchun)
 • 2019 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Mińsku – konkurs główny, nagroda za najlepsze zdjęcia
 • 2019 – Shanghai Film Critics Awards – nagroda: Top 10 Films
 • 2019 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w San Sebastian – konkurs główny
Reżyseria: Wang Xiaoshuai
Scenariusz: Wang Xiaoshuai, Mei Ah
Obsada: Wang Jingchun, Yong Mei, Qi Xi
Zdjęcia: Kim Hyun-seok
Muzyka: Dong Yingda
Producenci: Chiny
 
Gatunek: Dramat
Rok produkcji: 2019
Czas trwania: 180 minut
Tytuł oryginalny: Di jiu tian chang
Premiera kinowa: 26.06.2020
 

Wydarzenie odbędzie się w aktualnym reżimie sanitarnym, a jego uczestnicy są zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych, m.in.: zakrywania ust i nosa środkami ochrony osobistej (maseczka, przyłbica), używania płynu odkażającego dłonie, zachowania przepisowej odległości podczas przepływu na widownię i złożenia pracownikowi obsługi widowni obowiązkowego, pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony SOK (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Szczegóły w Regulaminie imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury.

Kategoria: Archiwum