Alternative Ensemble zainauguruje XX edycję AUKSO

Tradycyjnie na początek zapraszamy na koncert kameralny. Kwintet Alternative Ensemble to nowa jakość na polskiej scenie muzycznej. Brzmienie i repertuar zespołu jest syntezą klasyki, muzyki elektronicznej i ambientowej. Usłyszymy warszawskie piosenki powstańcze, aranżacje śląskich pieśni i melodii ludowych oraz autorskie kompozycje.

Piątek, 16.08.2019, godz. 20.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 30 zł (normalne), 20 zł (ulgowe) KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
Obowiązują zniżki dla beneficjentów programu Suwalska Karta Mieszkańca >>

Sprawdź szczegółowy program XX Letniej Filharmonii AUKSO Wigry 2019 >>

Przemek Duda (skrzypce), Kinga Rębisz-Duda (skrzypce), Jarosław Samson (altówka), Michał Bańczyk (wiolonczela), Paweł Stawarz (wibrafon elektryczny, elektronika)

Kwintet Alternative Ensemble założył w 2017 roku Przemysław Duda, skrzypek AUKSO Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy. To nowa jakość na polskiej scenie muzycznej. Zespół, jego brzmienie i repertuar jest syntezą klasyki, muzyki elektronicznej i ambientowej. A wszystko to zawarte w kompozycjach i aranżacjach Przemysława Dudy. Zespół, tworzą w większości muzycy orkiestry AUKSO. W Suwałkach zagra w składzie: Przemysław Duda (skrzypce, kompozycje, aranżacje), Kinga Rębisz-Duda (skrzypce), Jarosław Samson (altówka), Michał Bańczyk (wiolonczela) oraz Pawel Stawarz (wibrafon elektroniczny, elektronika), absolwent wydziału jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.

Program składać się będzie z autorskich kompozycji, z których większość wykorzystuje cytaty najbardziej znanych polskich melodii ludowych i pieśni śląskich. Ze względu na połączenie klasycznego brzmienia smyczków oraz wibrafonu elektronicznego i elektroniki stanowi zaskakująco świeże spojrzenie na znane tematy muzyczne. Utwory są stylistycznie i muzycznie zróżnicowane, a słuchacz podróżuje między teraźniejszością, a Polską okresu wojennego. Program artystycznie wyeksponuje także mijającą 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. 


Festiwal Letnia Filharmonia AUKSO – Wigry 2019 dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu “Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca oraz zorganizowano przy wparciu finansowym Miasta Suwałki i Gminy Suwałki.

         


Regulamin imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>

Kategoria: Archiwum