Aleksandra Łazarska w cudownej siódemce! Sukces reprezentantki SOK w prestiżowym konkursie

Reprezentująca Suwalski Ośrodek Kultury Aleksandra Łazarska, aktorka Fabryki Monodramów i Teatru Efemerycznego, została jednym z siedmiu laureatów 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Turnieju Teatrów Jednego Aktora – 14. SAM NA SCENIE w Słupsku. Nagrodę otrzymała za spektakl “Nie dla żartu” w reżyserii Jolanty Hinc-Mackiewicz, według autorskiego scenariusza.

Ola Łazarska w finale w Słupsku wystąpiła po tym, jak dostała się z dodatkowej kwalifikacji. Taką drogę przebyły jeszcze dwie inne osoby spośród ośmiu zgłoszonych. Reprezentantka SOK w 14. SAM NA SCENIE była jedną z dwóch przedstawicielek województwa podlaskiego.

– Poziom tegorocznych prezentacji finałowych był bardzo wysoki. Tym bardziej cieszy, że Ola znalazła się wśród 16 najlepszych monodramistów z terenu kraju. A jeszcze ważniejsze, że jej trudny – oparty głównie na ruchu i formie performansu w relacji z widzem spektakl został nagrodzony na tym prestiżowym dla amatorów i dość tradycyjnym w formie festiwalu organizowanym od lat przez Zarząd Główny Towarzystwa Kultury Teatralnej w Warszawie, przez Teatr Rondo w Słupsku i Słupski Ośrodek Kultury – powiedziała Jolanta Hinc-Mackiewicz po sukcesie swojej podopiecznej w Słupsku. Aleksandra Łazarska oczarowała jury w składzie Przemysław Bluszcz, Małgorzata Paszkier-Wojcieszonek, Jan Zdziarski i Bernadetta Żynis, które uznało, że reprezentantka SOK zasłużyła na miejsce w gronie wyróżnionych.

Warto dodać to kolejny sukces aktorów SOK w SAM NA SCENIE. Wychowankowie Jolanty Hinc-Mackiewicz mają miłe wspomnienia ze Słupska. Przed Olą Łazarską sukcesy odniosła trójka (z czterech, które próbowały swoich sił) innych młodych aktorów. Byli to:

  • Damian Łukawski – zdobywca 1. Miejsca na 1. Edycji Sam na Scenie w 2004 – obecnie aktor zawodowy;
  • Irmina Liszkowska – 1. Miejsce w finale OKR w 2016, obecnie studentka czwartego roku łódzkiej „filmówki”;
  • Martyna Kleszczewska, zdobywczyni wyróżnienia w finale OKR w 2017 za „Zabrali mnie w nocnej koszuli na Sybir”.)

Kategoria: Archiwum