Zapisy na seanse filmowe dla szkół i przedszkoli w ramach projektu „Edukacja Młode Horyzonty”

Miło nam poinformować, że od września 2024 roku rusza 19. edycja programu „Edukacja Młode Horyzonty”, czyli cykl seansów wartościowych i dostosowanych do wieku odbiorców filmów, dodatkowo wzbogaconych o prelekcje i materiały dydaktyczne do wykorzystania w szkole.
Głównym celem projektu jest poszerzenie wiedzy i kompetencji dzieci i młodzieży, pomoc w zrozumieniu współczesnego świata oraz przekazanie wiedzy z zakresu polskiego i światowego kina.
Koordynatorem projektu na terenie naszego miasta jest Suwalski Ośrodek Kultury. W edycji programu na sezon 2024/25 w Suwałkach proponujemy cykle dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych z klas 7 – 8. Pokazy filmowe będą się odbywały raz w miesiącu (od października 2024 r. do kwietnia 2025 r.) w siedzibie Suwalskiego Ośrodka Kultury w Sali im. A. Wajdy.

Na stronie internetowej: edukacja.mlodehoryzonty.pl znajduje się katalog, w którym można zapoznać się z ideą projektu i programem poszczególnych cykli, podzielonym na poszczególne grupy wiekowe.
Aby wziąć udział w 19. edycji projektu Edukacja Młode Horyzonty należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na rok 2024/25.
Ceny biletów/karnetów na projekcje stacjonarne i online można sprawdzić na stronie edukacja.mlodehoryzonty.pl w zakładce „miasta w projekcie”.

Ceny seansów stacjonarnych w Suwalskim Ośrodku Kultury:
Bilet dla jednego ucznia na jeden pokaz – 12 zł
Karnet dla jednego ucznia na siedem pokazów – 70 zł

Opiekunowie grup uczestniczą w seansach bezpłatnie.

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W PROJEKCIE!

Zapisy do dnia 4 października 2024 na stronie: https://edukacja.mlodehoryzonty.pl/

Osobą do kontaktu w sprawie Młodych Horyzontów jest Joanna Sztelmer-Stabińska ( tel. 87 563 85 06, mail: projekty@soksywalki.eu.