Warsztaty tkackie w SOK

Już w czerwcu startuje nowy projekt warsztatów tkackich w Suwalskim Ośrodku Kultury: „Mistrzyni tkacka Sabina Knoch uczy tkać tkaniny wybierane” dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Mistrz Tradycji”. 

 

Zapraszamy mieszkańców i mieszkanki Suwalszczyzny do udziału w nieodpłatnej nauce tkania tkanin wybieranych!
Warsztaty skierowane są do osób pełnoletnich, zainteresowanych tradycją, rękodziełem i rzemiosłami tekstylnymi, pasjonatów. Pierwszeństwo udziału  będą mieli mieszkańcy Suwalszczyzny (miasto Suwałki, powiat suwalski, sejneński  augustowski) ze względu na formę warsztatów oraz ich cel – zależy nam na osobach, które dzięki nabytym umiejętnościom będą mogły kontynuować tradycje tkackie  naszego regionu.
Nauka planowana jest od podstaw, zatem jeśli nigdy nie siedzieli Państwo przy krośnie, nie stanowi to problemu (a wprost przeciwnie – gorąco zachęcamy początkujących miłośników tekstyliów do udziału: nikt nie wytłumaczy i nie nauczy lepiej niż nasza Mistrzyni!), ale i zaawansowani tkacze i tkaczki z pewnością nauczą się czegoś nowego (i również mogą aplikować do udziału)!
 
Nauka tkania będzie się odbywała od czerwca do grudnia i zakończy się wystawą prac uczestników.
Warsztaty będą odbywać się 3 dni w tygodniu (wtorek – czwartek) w godzinach 9.00 – 15.00 (po początkowym etapie nauki i wytkaniu pierwszej pracy, możliwa będzie pewna elastyczność godzin warsztatowania).
 
Zainteresowanych zapraszamy na spotkanie informacyjne 13 czerwca 2023 (wtorek) o godz. 11.00 w Pracowni Tkackiej SOK (ul. Noniewicza 71, II piętro, s. 208).
 
Warsztaty projektowe przeznaczone są dla osób dorosłych.
Udział w warsztatach projektowych jest bezpłatny, SOK zapewnia narzędzia i materiały do nauki. 
 
Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres email: magdalena.zielinska@soksuwalki.eu lub dostarczyć do siedziby SOK przy ul. Noniewicza 71 (będzie go można również wypełnić na spotkaniu).
 
Liczba miejsc ograniczona! Organizator dokona wyboru uczestników spośród chętnych, biorąc pod uwagę miejsce zamieszkania (pierwszeństwo mają mieszkańcy Suwalszczyzny), poziom zaawansowania (pierwszeństwo mają osoby początkujące), dotychczasowe doświadczenia z rękodziełem, w tym rzemiosłami tekstylnymi oraz deklarowany sposób i możliwości wykorzystania nabytych umiejętności tkania i jego kontynuacji. 
 
Informacji udziela: Magdalena Zielińska, tel. +48 87 563 85 45, email: magdalena.zielinska@soksuwalki.eu