ODWOŁANY | 6. Mikołajkowy Maraton Taneczny… Na folkowo!

Z przykrością informujemy, że z powodów niezależnych od organizatora jesteśmy zmuszeni odwołać VI Mikołajkowy Maraton Taneczny w SOK. Zakupione bilety wstępu można zwracać w kasie biletowej Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. papieża Jana Pawła II 5. Przepraszamy za niedogodności.

Sobota, 4.12.2021, godz. 18.00-22.00
SOK, ul. Jana Pawła II 5

wstęp: 25 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK   |   ograniczona liczna miejsc!

Potrzebujesz dawki endorfin i energii? Przyjdź na VI Mikołajkowy Maraton Taneczny w SOK! W pierwszą grudniową sobotę w Suwalskim Ośrodku Kultury królować będą tańce etniczne w niekonwencjonalnym, współczesnym wydaniu. Tematem przewodnim będą flagowe tańce ludowe z Bułgarii, Ukrainy, Litwy i Polski. Do tańca porwą specjaliści w tanecznej materii.

Podczas czterech godzin uczestnicy warsztatów poznają podstawowe ruchy i figury tańców reprezentujących kultury Polski, Litwy, Ukrainy i Bułgarii. Zajęcia z ukraińskiego kozaczoka poprowadzi pochodząca z Ukrainy Iryna Popova, naukę tańców bułgarskich rodowity Bułgar Mihail Nikolov. Na tańce litewskie zaprasza Kornelija Mauliūtė z Litwy, a polski folklor przedstawi Ewa Niedźwiecka. Profesjonalni instruktorzy udowodnią, że romantyczny kujawiak nie ustępuje tangu, ukraiński kozaczok angażuje bardziej niż hip-hop, bułgarski horo jest kwintesencją popularnych tańców liniowych, a litewska bitwa zachwyca charakterem i tempem.

Instruktorzy gwarantują dobrą zabawę i pozytywną energię. – Taniec to klasyczne dwa w jednym. Piękno ruchu i wysiłek fizyczny dający energetycznego kopa. Relaksuje, nastraja optymistycznie i ładuje nasze wewnętrzne akumulatory na długi czas. Wyrzut endorfin gwarantowany. Jedyny skutek uboczny może być taki, że zechcemy zapisać się na następne zajęcia. – zachęca Ewa Niedźwiecka, prowadząca w SOK Studio Tańca DOTYK.

A Mihail Nikolov, choreograf i tancerz, kierownik Studia Tańca Dance Academy dodaje – Teraz jest moda na maratony biegowe. My zapraszamy na maraton taneczny. Może nie będzie łatwiej, ale na pewno o wiele przyjemniej. Potraktujcie to jako rozgrzewkę przed Wieczorem Sylwestrowym lub przez studniówkami. Miejsc jest niewiele, tym bardziej warto skorzystać!

A jeśli po czterech godzinach z naszymi instruktorami będziecie czuć pewien niedosyt, zapraszamy na nasze zajęcia taneczne. Szczegóły >>


Wydarzenie odbędzie się w aktualnym reżimie sanitarnym, a jego uczestnicy są zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych, m.in.: zakrywania ust i nosa środkami ochrony osobistej (maseczka, przyłbica), używania płynu odkażającego dłonie, zachowania przepisowej odległości podczas przepływu na widownię i złożenia pracownikowi obsługi widowni obowiązkowego, pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony SOK (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Szczegóły w Regulaminie imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury.
 

Kategoria: Archiwum