32. Suwalskie Prezentacje Artystyczne Marzeńtańce 2019

Pierwszy dzień wiosny z Suwalskim Ośrodkiem Kultury to widowiskowe występy taneczne i kreatywne zabawy plastyczne. W programie również konkursy dla widzów, warsztaty z Panem Mietkiem i wystawa kukieł Wiosny-Marzanny. Zapraszamy młodych tancerzy, plastyków i wszystkich wyczekujących wiosny.

Czwartek, 21.03.2019, godz. 9:00-14.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II

W tym roku podczas „Marzeńtańców” młodzi artyści z Suwałk i okolic, oprócz umiejętności tanecznych, będą mogli zaprezentować również swój talent plastyczny. Prace z postacią „Pani Wiosny – Marzanny” przedstawionej jako lalka lub kukła, spośród których zostaną wyłonione trzy najpiękniejsze, zostaną wystawione w Suwalskim Ośrodku Kultury podczas trwania prezentacji. 

Gościnnie wystąpią dzieci oraz młodzież ze Studia Piosenki Świetlik, prowadzonego w Suwalskim Ośrodku Kultury przez Emila Kulbackiego. Oprócz tego odbędą się jak zawsze konkursy dla widzów i spotkania integracyjne instruktorów. Po raz pierwszy w trakcie trwania imprezy odbędą się również otwarte warsztaty plastyczne z Pracownią Sztuk Pięknych, w czasie których pod okiem Mieczysława Iwaszki wykonane zostaną lalki, kukiełki i prace plastyczne przedstawiające „Panią Wiosnę”. 

Znamy już kolejność prezentacji zespołów na scenie. Pierwszy występ już  około godziny 9:20 w wykonaniu grupy Słoneczka! Tuż po uroczystym otwarciu.

KOLEJNOŚĆ PREZENTACJI

1. SŁONECZKA
2. GWIAZDECZKI Z SIÓDEMECZKI
3. CHICHOTY
4. UPGRADE 2
5. ŚWIEŻAKI
6. MAŁE SUWAŁKI
7. OUIZ
8. UPS
9. SWISH
10. ZESPÓŁ TANECZNY ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W STARYM FOLWARKU
11. UPGRADE 1
12. HAPPY FEET
13. TEAM DIAMENTY
14. FLEKSIK MINI
15. DOTYK MINI
16. DREAMGIRLS
17. SWEET GIRLS
18. POWER YOUNG
19. TEAM KROPKI
20. FLEKSIK
21. DOTYK
22. TEAM MOTYLE
23. LET’S GO
24. DREAMGIRLS – DUET
25. CHILDREN POWER


INFORMACJA DLA UCZESTNIKÓW 32. Suwalskich Prezentacji Artystycznych Marzeńtańce 2019:

Regulamin Suwalskich Prezentacji Artystycznych Marzeńtańce 2019  >>
Karta zgłoszenia Suwalskie Prezentacje Artystyczne Marzeńtańce 2019 – Taniec  >> 
Karta zgłoszenia Suwalskie Prezentacje Artystyczne Marzeńtańce 2019 – Plastyka  >> 

Zgłoszenia należy przesyłać na adres korespondencyjny Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5, 16-400 Suwałki lub mailowy sok@soksuwalki.eu. Termin zgłoszeń: 14.03.2019. Zgłoszone prace plastyczne można dostarczać do 19.03.2019.

Szczegółowe informacje: Kinga Kobiela (taniec) i Mieczysław Iwaszko (plastyka), tel. 87 563 85 10. 
Rezerwacja miejsc na widowni – Kinga Kobiela, tel. 512 996 557, godz. 9.00-16.00 w dni robocze. 

Nawiązujące do powitania wiosny suwalskie Prezentacje Artystyczne Marzeńtańce (wcześniej Święto Wiosny – Wojewódzkie Konfrontacje Dziecięcych Zespołów Tanecznych) to impreza, która przez ponad 30 lat wykształciła unikatową formę dzielenia się pomysłami i doświadczeniami zarówno w kręgu instruktorów i młodzieży. Tak jak w marcu tradycyjnie świętujemy przebudzenie natury, tak amatorskie zespoły dziecięce i młodzieżowe z regionu prezentują nowe pomysły i inspiracje. Suwalski Ośrodek Kultury oferuje im przestrzeń, w której mogą skonfrontować swoje umiejętności z pracą innych zespołów, poznać najnowsze trendy, spotkać się i zaprzyjaźnić. Odejście od typowej festiwalowej rywalizacji pozwala uczestnikom wspólnie cieszyć się i dzielić swoimi pasjami. Występ przed zorganizowaną widownią to również świetna okazja do zdobycia scenicznego doświadczenia i możliwość pracy z profesjonalną obsługą techniczną.

Zobacz zdjęcia z ubiegłorocznej edycji (fot. P. Kopciał) >>

Kategoria: Archiwum

                               
Image Widget