25 lat minęło… Benefis Studia Tańca FLEX

Wyjątkowe spotkanie członków i fanów zespołu. Na scenie pojawią się byli i obecni członkowie, również najmłodsi, oraz goście – DOTYK, DANCE ACADEMY, LET’S GO i LILT. Okazja do benefisu nie byle jaka, bo studio działa już 25 lat! Przypomnimy najlepsze choreografie, powspominamy, opowiemy kilka anegdot i będziemy się świetnie bawić.

Sobota, 25.06.2015, godz. 17:00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 10 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu

flex_DSC0852

Jubileuszowy koncert Studia Tańca FLEX. Znakomita okazja, żeby na jednej scenie zobaczyć byłe i obecne tancerki zespołu. Wspomnieniom i anegdotom będzie towarzyszył pokaz archiwalnych zdjęć. Historię zespołu przybliży Jadwiga Tylenda, kierownik zespołu, oraz związani z zespołem goście. Zadamy szacownym jubilatkom oraz gościom kilka pytań. Dowiemy się między innymi jak rozwinęły się kariery taneczne byłych tancerek FLEX, jak wspominają młodzieńczą przygodę z zespołem, czy wciąż tańczą i… czy tęsknią.

Nie ma benefisu bez wspaniałych gości. Jubileusz będą z nami świętować między innymi zespół DOTYK, Studio DANCE ACADEMY, cheerleaderki LET’S GO z Augustowa oraz marożetki LILT z Raczek. Na scenie zaprezentują się również wszystkie grupy działające w Studiu Tańca FLEX. W programie widowiskowe grupowe układy taneczne oraz występy solo, duo, trio i miniformacje z pałeczką mażoretkową i pom-ponem. Pokażemy najciekawsze prezentacje z ostatnich trzech lat!

Słynny angielski tancerz i nauczyciel tańca Walter Laird uważał, że taniec jest jedną z najbardziej naturalnych form ludzkiej aktywności, niosącą ze sobą wiele korzyści – jak choćby ta, że jest to najlepszy i najprostszy sposób zawierania znajomości i nawiązywania kontaktów towarzyskich. Od siebie dodam, że również wieloletnich przyjaźni. Takie więzi łączą tancerki z zespołem FLEX, który w tym roku świętuje piękny jubileusz dwudziestopięciolecia działalności. I choć w ciągu ćwierćwiecza przez zespół przewinęło się dziesiątki osób, on nadal trwa i cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród młodych adeptek tańca.Jagoda Tylenda, trener i choreograf zespołu FLEX

Zespół Flex powstał w 1991 roku z inicjatywy Jadwigi Tylendy, animatorki, pedagoga i instruktora tańca. Początkowo koncentrował się na tańcu współczesnym, a od 1995 roku, jako jedyny team w Suwałkach, również hip-hopie. Ciężka praca i pasja zaowocowały sukcesami, a w ślad za tym rosła popularność zespołu. Do grupy trafiało coraz więcej utalentowanych dziewcząt, zawiązywały się nowe formacje. Jedną z nich były mażoretki, które powstały w 2005 roku. Niemal od początku grupa brała udział w prestiżowych Mistrzostwach Europy Mażoretek IMA oraz Międzynarodowych Prezentacjach Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek POM-PA w Białymstoku odnosząc liczne sukcesy. Aktualnie mażoretki FLEX plasują się w pierwszej złotej dziesiątce najlepszych zespołów w Europie i Polsce.

Tancerki FLEX aktywnie uczestniczą w projektach artystycznych organizowanych przez Suwalski Ośrodek Kultury oraz inne placówki kultury, instytucje i  stowarzyszenia. Formacja mażoretek towarzyszy Miejskiej Orkiestrze Dętej, uświetniając i uatrakcyjniając miejskie uroczystości.

CZYTAJ WIĘCEJ >>

Twórcy:
Jagoda Tylenda • reżyseria, choreografia
Halina Mackiewicz • scenografia

Patronat medialny

radio5suwalkiinfo_logoniebywalesuwalki24suwalkingpl-bez-slogan-v1dwutygodnik

benefis flex afisz projekt

Kategoria: Archiwum