ZMIANA TERMINU | 14. edycja koncertu pamięci Tadeusza Nalepy

Muzyczna podróż sentymentalna miłośników twórczości ojca polskiego bluesa. Gośćmi Tomasza Kierejszy będą znakomici polscy bluesmani, m.in. muzycy legendarnego Breakoutu – Darek Kamiński i Krzysztof Filipkowski, basista Free Blues Band Krzysztof Szmatłoch oraz harmonijkarz Jacek “Woda” Stachurski (Tortilla Flat, After Blues)

Bilety: 30 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
z Suwalską Kartą Mieszkańca zniżki do 50%

Z uwagi na przedłużenie pandemicznych obostrzeń, w tym tych dotyczących organizacji wydarzeń artystycznych z udziałem publiczności, koncert odbędzie się w innym terminie. O nowej dacie koncertu poinformujemy w najbliższym możliwym terminie. Zakupione na 15 maja br. bilety zachowują ważność i uprawniają do udziału w koncercie w nowym terminie.

Twórczość Tadeusza Nalepy wyznaczyła nowy kierunek nie tylko w muzyce bluesowej, a jego muzyka nadal elektryzuje starych i nowych słuchaczy. Nazwisko Nalepa jest powszechnie rozpoznawalną marką muzyczną, na równi z nazwą kultowego The Breakout, zespołu, który swoją stylistyką nakreślił nowy, rock-bluesowy trend w polskiej muzyce rozrywkowej.

Tradycja muzycznych spotkań  z twórczością Tadeusza Nalepy żywa jest również w bluesowych Suwałkach. Kultywuje ją Tomasz Kierejsza, pedagog i bluesman zafascynowany twórczością słynnego bluesmana, z którym miał szczęście wielokrotnie występować na jednej scenie, inicjator corocznych koncertów upamiętniających jego twórczość. W tym roku przypomni suwalczanom muzykę ojca polskiego bluesa już po raz czternasty, a na scenie Sali im. A. Wajdy spotkają się muzycy zespołu South Side Blues.

Jacek Woda Stachurski – muzyk, wirtuoz gry na harmonijce ustnej, który przez wiele lat współpracował z zespołem Tortilla Flat z Torunia. Wielokrotnie występował z Mirą Kubasińską i zespołem After Blues ze Szczecina. Był też gościem Suwaki Blues Festiwalu z grupą muzyczną Dreszcz (2014 r. i 2019 r.) a także, z duetem akustycznym Free Acoustic Band. Współpracował ze szczecińską grupą Free Blues Band, z którą wraz z Tadeuszem Nalepą zagrali wspólny koncert w 1995 roku.

Darek Kamiński – znany i ceniony perkusista, który grał z Tadeuszem Nalepą przez prawie 10 lat wraz z zespołem Free Blues Band. Zagrali razem m.in. ostatni koncert w życiu Nalepy, który odbył się w Tyńcu w Czechach. Darek Kamiński jest związany z takimi muzycznymi grupami jak After Blues i The Breakout. Na co dzień pracuje jako instruktor i pedagog w domach kultury, gdzie udziela lekcji gry na perkusji.

Krzysztof Szmatłoch – znany basista, współpracujący przez ponad 20 lat z formacja bluesową Free Blues Band, która była gościem wielu znanych festiwali muzycznych w Polsce m.in.  w Jarocinie, Toruniu, Sopocie, oraz wielu innych festiwalach i przeglądach muzycznych. Dwukrotnie był gościem Suwałki Blues Festiwal oraz 5 edycji koncertu pamięci Tadeusza Nalepy. Na co dzień Krzysztof Szmatłoch jest znanym i cenionym okulistą.

Tomasz Kierejsza – suwalski bluesman zafascynowany twórczością Tadeusza Nalepy, który miał szczęście zagrać z Mistrzem. Inicjator corocznych suwalskich koncertów upamiętniających twórczości ojca polskiego bluesa. Założyciel bluesowej formacji Dreszcz, działającej prawie 18 lat, współpracuje również z zespołem The Breakout.

Krzysztof Filipkowski – znany i ceniony pianista współpracujący z zespołami tj. Night Come, Dreszcz, Brutal. Jest również związany z zespołem The Breakout.


Wydarzenie odbędzie się w aktualnym reżimie sanitarnym, a jego uczestnicy są zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych, m.in.: zakrywania ust i nosa środkami ochrony osobistej (maseczka, przyłbica), używania płynu odkażającego dłonie, zachowania przepisowej odległości podczas przepływu na widownię i złożenia pracownikowi obsługi widowni obowiązkowego, pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony SOK (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Szczegóły w Regulaminie imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury.

Kategoria: Aktualności, Muzyka i taniec, Wydarzenia nadchodzące