Mroźna Brama 2022

To już PIĄTA edycja festiwalu Mroźna Brama! Wraca po roku przerwy. Zapraszamy wszystkich fanów mangi, anime, kultury dalekowschodniej, fantastyki, gier RPG, LARPów i gier. Nasza impreza jest też przyjazna dla rodziców z dziećmi, a lokalizacja jest dostosowana dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. W tym roku stawiamy przede wszystkim na integrację, gry RPG i aktywizację.

3-4.09.2022, godz. 18.00

Lokalizacja wydarzenia: Państwowa Uczelnia Zawodowa im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach, ul. Teofila Noniewicza 10
Wejściówkę na Mroźną Bramę będzie można zakupić podczas trwania festiwalu.
>>Dzieci do 10 roku życia — wejście bezpłatne
>>Uczniowie, studenci, seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami — 5 zł,
>>Osoby dorosłe — 10 zł,
 

W tym roku stawiamy przede wszystkim na integrację, gry RPG i aktywizację.

W tej edycji nie zabraknie:
>Gier RPG — chcecie zacząć, ale nie wiecie jak? Może jesteście doświadczonymi graczami, którzy z jakiegoś powodu nie mogą zebrać drużyny? A może po prostu chcecie pograć w doborowym towarzystwie? Nasi mistrzowie gry zadbają o to, żeby gra była jak najprzyjemniejsza zarówno dla początkujących jak i starych wyjadaczy.
>LARPów — jedyna taka okazja, żeby spróbować swoich sił w grach improwizacyjnych w naszych skromnych Suwałkach. LARPy to sztuka z pogranicza gry i improwizacji, będziecie mieli szansę razem z innymi graczami wcielić się w swoją postać i zagrać razem. Naszych prowadzących możecie pamiętać z innych edycji, są to doświadczeni pasjonaci i miłośnicy sztuki LARPowej.
>Gamesroomu — przestrzeń wydzielona do grania w gry planszowe ze swoimi znajomymi, rodziną i nie tylko. Na gamesroomie będziecie mieli do wyboru setki gier do wypożyczenia zarówno z zasobów Mrocznego Bractwa jak i gry użyczone nam jako stowarzyszeniu przez inne wydawnictwa. Wśród gier znajdą się zarówno tytuły rodzinne, towarzyskie, imprezowe jak i bardziej skomplikowane pozycje dla bardziej wymagających graczy.
>Wystawców — tak jak w poprzednich latach wśród wystawców były sklepiki z gadżetami fanowskimi, przede wszystkim dla fanów kultury dalekowschodniej (mangi i anime, k-popu), ale też dla fantastów i RPGowców. Wśród wystawców mogą pojawić się też stoliki innych organizacji organizujących wydarzenia konwentowe i pisarzy oraz artystów.
>Kącika dziecięcego — po przerwie w ostatniej edycji kącik dziecięcy znowu wraca! Nasi wolontariusze-animatorzy to osoby, które często mogą mieć wykształcenie pedagogiczne. Kącik dziecięcy będzie miał oddzielny program pełen zabaw ruchowych, eksperymentów naukowych, animacji dziecięcych, kolorowania i wspólnego czytania.
>Koncertów — już mieliśmy okazję gościć zespół Łysa góra, czego możecie znowu się spodziewać!
Nie zabraknie także warsztatów, strefy integracyjnej i wiele innych atrakcji. Na szczegóły i aktualizacje czekajcie w wydarzeniu i na oficjalnym profilu Mroczne Bractwo.

 
Leśne Licho oraz Morhana zagrają podczas niedzielnego koncertu w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach.
4.09.2022
godzina.17.00
Park Konstytucji 3 Maja, Suwałki
wstęp wolny
 
ORGANIZATOR: MROCZNE BRACTWO

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją

Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury

Kategoria: Archiwum