ZPiT Suwalszyzna z nagrodą Marszałka Województwa Podlaskiego

We wtorek, 21 grudnia wręczono Doroczne Nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Nagrody przyznano ośmiu laureatom. W tym zacnym gronie znalazł się również Zespół Pieśni i Tańca Suwalszczyzna. Wyróżnienia zostały wręczone przez Marszałka Artura Kosickiego w Muzeum Podlaskim w Białymstoku. Gratulujemy!

Fot. Mateusz Duchnowski/ UMWP

Fot. Mateusz Duchnowski/ UMWP

Doroczne Nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury przyznano ośmiu laureatom. W gronie tym znaleźli się: aktor, wiolonczelistka, dziennikarz, pisarz, ksiądz, choreograf, uniwersytet seniorów oraz suwalski akcent- Zespół Pieśni i Tańca Suwalszczyzna. Marszałek Artur Kosicki wyróżnienia wręczył podczas wtorkowej (21.12) uroczystości w Muzeum Podlaskim.

Zajmują się różnymi dziedzinami kultury, ale łączy ich jedno: wszyscy wspaniale ją promują, upowszechniają i rozwijają. Spośród tegorocznych siedemnastu zgłoszeń wybrano osoby i stowarzyszenia, których działalność zarówno w obszarze artystycznym, jak i ochrony dziedzictwa kulturowego województwa podlaskiego, jest wyjątkowa. Każdy z laureatów otrzyma nagrodę finansową wysokości 9 tys. zł.

Zespół Pieśni i Tańca Suwalszczyzna jest jednym z najstarszych zespołów folklorystycznych w kraju. To roztańczona chluba Suwalszczyzny, symbol żywej tradycji i legenda suwalskiej sceny. Zespół koncertuje nieprzerwanie od 1951 r., a w tym roku hucznie obchodził 70 urodziny.

 

Źródło: www.wrotapodlasia.pl

Kategoria: Aktualności