Muzyczna wrażliwość – Julia Pietrucha w SOK

Odkrycie 2016 roku. Julia Pietrucha była do tej pory znana jako aktorka. Teraz podbija scenę muzyczną. Jej debiutancki album okazał się sukcesem, a wokalistka zdobyła prestiżowe wyróżnienie radiowej „Trójki”. Jej „unikatową wrażliwość” będzie można usłyszeć podczas koncertu w SOK.

Julia Pietrucha „Parsley Tour”
Czwartek, 20.04.2017, godz. 19:00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

bilety: 69 zł i 89 zł KUP TERAZ>>> lub w kasie SOK
impresariat zewnętrzny

Julia Pietrucha zasłynęła jako aktorka serialowa i filmowa. W kwietniu 2016 roku wydała swój debiutancki album „Parsley” zainspirowany kilkumiesięczną podróżą po Azji. Płyta zawiera 15 autorskich piosenek w balladowym klimacie pop, z elementami folku i kojącymi dźwiękami ukulele.

Cały pierwszy nakład został błyskawicznie wyprzedany, a tytuł znalazł się pośród najpopularniejszych w serwisie iTunes. Sam album spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem recenzentów i został scharakteryzowany jako zaskakujący i porywający. Następstwem udanego debiutu było zaproszenie na Open’er Festival, gdzie pierwszy (!!!) koncert Artystki z entuzjazmem przyjęła ponad tysięczna publiczność. W kolejnych tygodniach singiel „On My Own”, promujący płytę Parsley na stałe zagościł na Liście Przebojów Programu 3 Polskiego Radia. Akademia Muzyczna Trójki uhonorowała także Julię swoją najważniejszą coroczną statuetką – Mateuszem 2016 w kategorii Muzyka Rozrywkowa – Debiut,  za „unikatową wrażliwość i udowodnienie sobie i światu, że można inaczej”.

Po zagraniu kilku koncertów Julia ruszyła jesienią 2016 w regularną klubową trasę koncertową, która okazała się być ogromnym sukcesem. Większość koncertów wyprzedała się błyskawicznie, a wielu miastach zespół wychodząc naprzeciw oczekiwaniom fanów występował dwa razy tego samego dnia.

Do dziś, niewiele ponad pół roku po premierze Julia samodzielnie, wyłącznie za pośrednictwem swojej strony internetowej sprzedała ponad 8000 płyt, jej utwory cieszą się ogromną popularnością w serwisach cyfrowych.

Kategoria: Archiwum