Wiosenny Tygiel Sztuk „Marzeńtańce” 2017. Można się zgłaszać

Pierwszego dnia wiosny tradycyjnie zapraszamy dzieci i młodzież do Suwalskiego Ośrodka Kultury. Młodzi tancerze i aktorzy mogą mieć istotne usprawiedliwienie na „dzień wagarowicza” – występ w III Wiosennym Tyglu Sztuk MARZEŃTAŃCE. Już można się zgłaszać. Tych, którzy nie czują się na siłach, by wystąpić, zapraszamy na widownię. Wstęp wolny!

Wtorek, 21.03.2017, godz. 9:00-14:00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II

Zgłoszenia można przesyłać na: Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5, 16-400 Suwałki lub e-mail: sok@soksuwalki.eu. Termin zgłoszeń mija 10 marca 2017 roku. Wpisowe od zespołu 20 zł.

Regulamin >>>
Karta zgłoszenia >>>

Szczegółowych informacji udzielają:
taniec: Ewa Niedźwiecka, tel. 87 563 85 17
teatr: Mirosława Krymska, tel. 87 563 85 26
plastyka: Halina Mackiewicz, tel. 87 566 42 11


Wiosenny Tygiel Sztuk w tradycji wieloletniej imprezy „Marzeńtańce” nawiązuje do święta wiosny. Tak jak natura budzi się do życia w marcu, tak samo młodzi artyści z naszego regionu prezentują swoje nowe pomysły i inspiracje, rozgrzewając swoją pasje na cały kolejny rok pracy. Scena prezentacji jest dla niech miejscem, gdzie mogą przedstawić nowy program, skonfrontować z pracą innych zespołów, zobaczyć najnowsze trendy.

Święto Wiosny – Wojewódzkie Konfrontacje Dziecięcych Zespołów Tanecznych (od 1987 r.), a następnie Suwalskie Prezentacje Artystyczne „Marzeńtańce” – przez trzydzieści lat wykształciły unikatową formę dzielenia się pomysłami i doświadczeniami, zarówno w kręgu instruktorów, jak i młodzieży. Odejście od festiwalowej rywalizacji pozwala uczestnikom wspólnie cieszyć się tańcem, tworzyć poczucie wspólnoty, poprzez którą rozbudzają zainteresowania artystyczne.

Artystyczne przywitanie wiosny pozwala zespołom na szlify nowych repertuarów i zdobycie doświadczenia na profesjonalnej scenie, z profesjonalną obsługą techniczną i przed zorganizowaną widownią.

Aby prezentacje zespołów mogły być ciągle doskonalone, czuwa nad nimi Rada Artystyczna, która jest grupą fachowców udzielających konsultacji merytorycznych. Rada Artystyczna wyróżnia zespoły poprzez przyznanie nominacji do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier 2017” i Międzynarodowym Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Wigraszek 2017”.

 

 

Kategoria: Aktualności, Dla szkół i przedszkoli