„Wigraszek” zaprasza. Już można się zgłaszać

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów i Młodzieży „Wigraszek” już w czerwcu. Tradycyjnie będzie można zobaczyć młodych aktorów nie tylko z Polski, ale też z całej Europy. Czas na zgłoszenia już minął, ale można już kupować bilety na świetny spektakl „Karnaval”, który otworzy XVI edycję festiwalu!

XVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży „WIGRASZEK 2017”
19-22 czerwca 2017 r.
Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Jana Pawła II 5

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży Wigraszek popularyzuje amatorskie teatry dziecięce i młodzieżowe. Po raz szesnasty na suwalskich scenach młodzi aktorzy dokonają podsumowania swoich dokonań artystycznych. Tegoroczna edycja festiwalu będzie przebiegać pod hasłem „Wędrówka. Podróż”, a w programie imprezy znajdą się m.in wystawa Dariusza Milińskiego, malarza, scenografa i twórcy plakatów, warsztaty oraz spektakle towarzyszące. Spektakle konkursowe będą oceniać uznani zawodowcy; w tym roku w jury zasiądą: Marek Kościółek, twórca Teatru Krzyk z Maszewa, Jolanta Juszkiewicz, dyrektor artystyczny Teatru Kropka Theatre z Warszawy oraz Mariusz Orzełek, dyrektor Teatru Pod Orzełkiem z Białegostoku.

Zaczynamy 19 czerwca 2017 r. o godz. 18:00 spektaklem „Karnaval” Teatru Giraffe Royale z Estonii na Sali im. A. Wajdy w SOK. Bilety już w sprzedaży KUP TERAZ >>. Oficjalna inauguracja zostanie poprzedzona tradycyjną kolorową paradą wszystkich teatrów i przekazaniu kluczy do miasta teatralnej braci z Polski i ze świata. Zobaczymy również efektowny spektakl plenerowy „Różowy Punk” krakowskiego Teatru Nikoli. Tradycyjnie podczas festiwalu pojawią się Ulica i Plac Teatralny – animacje teatralne z udziałem aktorów zawodowych, młodych adeptów sceny z grup amatorskich działających w Suwalskim Ośrodku Kultury oraz zespołów uczestniczących w festiwalu, a przez miasto przejdzie barwny teatralny korowód.

Dzięki różnorodności propozycji i obecności teatru w przestrzeniach otwartych, umożliwiając każdemu zetknięcie się z magią teatru, żywym aktorem i pięknem teatralnej scenografii, Wigraszek jest wydarzeniem, dzięki któremu każdy przechodzień staje się widzem, a każdy widz częścią teatralnej rzeczywistości. Festiwal potrwa do 22 czerwca 2017 r. Szczegółowy program wkrótce.

Informacji dotyczących festiwalu udziela Grażyna Filipowicz-Karp, tel. 513 625 229, grazyna.filipowicz_karp@soksuwalki.eu.
For more information please contact Grażyna Filipowicz-Karp on tel. 0048 513 625 229, grazyna.filipowicz_karp@soksuwalki.eu


TERMIN ZGŁOSZEŃ MINĄŁ 28 kwietnia 2017

WIGRASZEK 2017: REGULAMIN PL >>>
WIGRASZEK 2017: KARTA ZGŁOSZENIA PL >>>
WIGRASZEK 2017: KARTA SCENICZNA >>>

WIGRASZEK 2017: REGULATIONS ENG >>>
WIGRASZEK 2017: APPLICATION FORM ENG >>>
WIGRASZEK 2017: SCENE REQUIREMENTS FOR THE PRESENTATION/SPECTACLE >>>


Mecenas Festiwalu Sponsor Grand Prix

Sponsorzy


Poprzednie edycje festiwalu

 wigraszek_2015_slider wigraszek_2014_plakat.indd

Kategoria: Aktualności