Warsztaty rękodzieła: biżuteria Tiffany

Designerska szklana biżuteria lub oryginalny gadżet wykonane własnoręcznie? Przyjdź i zrealizuj swój własny pomysł na wyjątkową szklaną ozdobę lub niebanalny prezent. Nasze warsztaty to także świetna zabawa i kreatywna forma spędzania wolnego czasu. Prowadzenie: Marta Jędras.

Sobota, 6.05.2017
godz. 13:00-16:00 (warsztaty o godz.
16.30 odwołane)
Sala Prób, ul. Jana Pawła II 5

wstęp: 50 zł KUP TERAZ na godz. 13.00 >> lub w kasie SOK
opłata obejmuje szkolenie, materiały i narzędzia | liczba miejsc ograniczona
informacje: Lidia Żyniewicz, tel. 785 04 11 77 lub e-mail: lidia.zyniewicz@soksuwalki.eu

Informujemy, że z powodu braku wystarczającej liczby chętnych, odwołujemy warsztaty o godz. 16:30. Osoby, które zakupiły już bilety na ten termin prosimy o kontakt z kasą SOK (tel. 87 563 85 18) w celu zwrotu pieniędzy lub otrzymania biletu uprawniającego do wstępu na warsztaty o godz. 13:00.

Warsztaty projektowania i wykonywania biżuterii szklanej to okazja na zrealizowanie własnych pomysłów, które zwykle z braku odpowiednich materiałów, narzędzi i warunków pozostają tylko w sferze wyobraźni. Zapraszamy osoby dorosłe i młodzież.

Warsztat otworzy multimedialna prezentacja pokazująca możliwości i praktyczne zastosowanie techniki witrażowej Tiffany’ego. Podczas rozmowy i ćwiczeń wprowadzających uczestnicy warsztatów poznają zasady kompozycji i doboru materiałów oraz barw i faktur szkła.

Praktyczna część spotkania to szkic projektu, selekcja i komponowanie materiałów, obróbka szkła oraz wykonanie ozdób takich jak: breloki, wisiory, bransoletki, kolczyki. Warsztat kończy oczyszczenie i zabezpieczenie przed utlenianiem elementów metalowych oraz dokumentacja fotograficzna. Wszystkie wykonane w trakcie warsztatów przedmioty uczestnicy zabierają ze sobą do domu. Warsztaty projektowania i wykonywania biżuterii szklanej to okazja na zrealizowanie własnych pomysłów, które zwykle z braku odpowiednich materiałów, narzędzi i warunków pozostają tylko w sferze wyobraźni. Zapraszamy osoby dorosłe i młodzież.

Marta Jędras to animatorka kultury, pedagog i rękodzielniczka. Prowadzi edukacyjno-artystyczne zajęcia na terenie całego kraju. Oprócz oferty warsztatów witrażu i projektowania biżuterii, gadżetów i innych przedmiotów z półfabrykatów zajmuje się tworzeniem oryginalnych i autorskich drobnych form artystycznych, które powstają ze szkła artystycznego w technice Tiffany i fusing.


 

Kategoria: Archiwum