W tym szaleństwie jest metoda? Iggy Pop i metoda Houellebecqa

W roli głównej Iggy Pop. Legendarny rockman przed laty zafascynował się tekstem autorstwa Michela Houellebecqa. Od tego wszystko się zaczęło. Szaleństwo, które w filmie ,,Przeżyć: metoda Houellebecqa” wcale nie ma tylko czarnych kolorów. Tak jak w życiu? Zapraszamy na projekcję i dyskusję!

Środa, 21.02.2018, godz. 18:00
Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

bilety: 12 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
karnety: 54 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK

Przeżyć: metoda Houellebecqa (Holandia, 2016)
reż. Arno Hagers, Erik Lieshout, Reinier van Brummelen

W 1991 roku nikomu jeszcze nieznany Michel Houellebecq opublikował esej „Rester vivant” (ang. „To Stay Alive”). Skromnym objętościowo tekstem zafascynował się sam Iggy Pop. Rockman w rozterkach pisarza znad Sekwany rozpoznał ból towarzyszący mu na scenie przez wiele lat.

Esej Houellebecqa jest błyskotliwym zbiorem porad skierowanych do „tych, którzy zaraz mają się poddać”. Jest pochwałą twórczej wolności. Zgodnie z jego wymową, ceną za bezkompromisową realizacją własnego „ja” jest cierpienie.

Iggy Pop, ikona popkultury, odgrywa główną rolę w filmie – jest po nim swoistym przewodnikiem. „Przeżyć: metoda Houellebecqa” rejestruje odwiedziny Iggy’ego w domu Michela… Choć nie jest to do końca Michel i nie jest to do końca jego dom…

Twórcy filmu, mimo że opowiadają o szaleństwie, od którego nie ma ucieczki, nie namalowali „Przeżyć: metody Houellebecqa” w czarnych barwach. W filmie znajdziemy zarówno elementy komiczne, jak i tragiczne.


Kolejne filmy w DKF 13 (styczeń-czerwiec 2018):

21.03.2018
Beksińscy – album wideofoniczny (Polska, 2017)
reż. Marcin Borchardt

17.04
Konstytucja (Chorwacja, Czechy, Słowenia, Macedonia, 2016)
reż. Rajko Grlić

22.05
Biegacze (Polska, 2017)
reż. Łukasz Borowski

13.06
Ja Daniel Blake (Wielka Brytania, 2016)
reż. Ken Loach


Kategoria: Archiwum

                               
Image Widget