Trochę strasznie, bardziej śmiesznie. Tak żyją współczesne wampiry

Dzień Fantastyczny w SOK: „Co robimy w ukryciu”
Sobota, 23.09.2017, godz. 16:00
Sala im. A.Wajdy, SOK, ul. Jana Pawła II 5

Życie współczesnych wampirów nie jest łatwe. To nie tylko międzypokoleniowe konflikty – jest różnica, gdy jeden ma 8 tysięcy lat, a ,,młody” dopiero obchodził 183. urodziny – ale też starcie z nowymi technologiami. Kanapki z czosnkiem wampiry nad komputerem raczej nie jedzą…

bilety: 10 zł za KUP TERAZ >>> lub w kasie SOK

czas trwania: 86 min

Pseudodokument przedstawia życie wampirów mieszkających współcześnie w stolicy Nowej Zelandii we wspólnym domu. Ich życie komplikuje różnica wieku oraz charakterów. Najstarszy z nich to Petyr (8 tys. lat), wyglądem przypominający Nosferatu, bohatera filmu „Nosferatu – symfonia grozy” z 1922 roku oraz jego remake „Nosferatu wampir” z 1979 roku, a najmłodszy to 183-letni Deacon.

W filmie grają m.in. reżyserzy i scenarzyści. Jemaine Clement występuje w roli pochodzącego z Transylwanii Vladislava (862 lat), a Taika Waititi w roli uwodziciela Viago (379 lat). Prawdziwe problemy pojawiają się jednak, gdy dołącza do nich Nick, pogryziony przez Petyra, w odróżnieniu od wiekowych kompanów zaledwie dwudziestokilkuletni.

Film jest pełen żartów nawiązujących nie tylko do popularnych cech wampirów, ale też w zabawny sposób komentuje przystosowanie się wampirów do realiów obecnego świata. Wampiry mają wiele kłopotów – szukają ofiar, unikają światła słonecznego oraz łowców wampirów, toczą walki z wilkołakami, ale też uczą się korzystać z nowoczesnych technologii, takich jak internet. Kulminacją filmu jest bal maskowy, w którym uczestniczą wampiry oraz zombie.

Projekcja odbędzie się w ramach Dnia Fantastycznego w SOK >>>

Kategoria: Archiwum

                               
Image Widget