„TREvoci – With love”. Koncert trzech tenorów

Łączy ich przyjaźń i muzyka. Trzy indywidualności sceniczne, trzy doskonale zgrane głosy. Obdarzeni charyzmą, pasją śpiewu i poczuciem humoru, Tre Voci Tenorzy zachwycają ekspresją i kunsztem wokalnym, wzruszają i bawią, łącząc swobodnie różne gatunki muzyki. Koncert nie tylko dla fanów operowych brzmień, ale dla wszystkich ceniących dobrą muzykę.

Piątek, 4.08.2017, godz. 18:00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

bilety: 60 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK

Solistom towarzyszyć będzie, obchodząca w tym roku jubileusz dziesięciu lat działalności artystycznej, Suwalska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza. Koncert poprzedzi uroczystość Gali Wręczenia Nagród Prezydenta Miasta Suwałk „Włóczni Jaćwingów”, którą uświetni recital znakomitej łotewskiej artystki Lindy Kaukule.

Voytek Soko zadebiutował główną partią w operze L. Bernsteina Candide w Teatro del Giglio we włoskim mieście Lucca. Tę partię wykonał w premierowych spektaklach m.in. w Teatro Alghieri (Ravenna), Teatro Goldoni (Livorno), Teatro Verdi (Pisa) oraz w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Za tę rolę zdobył nagrodę im. Jana Kiepury 
za najlepszy Debiut Roku 2010. W 2013 roku został zwycięzcą XV Wielkiego Turnieju Tenorów organizowanego przez Operę na Zamku w Szczecinie. W 2015 roku zadebiutował w repertuarze dramatycznym jako Canio w Pagliacci R.Leoncavallo oraz Turiddu w Cavaleria rusticana P.Mascagniego w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Współpracuje z wieloma filharmoniami i teatrami w Polsce oraz za granicami kraju.

Mikołaj Adamczak jest solistą aż kilku teatrów operowych w Polsce. Występował na wielu prestiżowych festiwalach, m.in. Gwiazdy Światowych Scen Operowych w Filharmonii Poznańskiej, Operngalla w Niemczech, w Winterthur w Szwajcarii, czy Classic Open Air w Berlinie. Podczas Festiwalu Verdiowskiego w Filharmonii Poznańskiej wykonał razem z Arturem Rucińskim, Wiolettą Chodowicz i Andreą Giovanninim koncertową wersję opery Giovanna d’Arco Verdiego. W 2015 roku brał udział w najsłynniejszym, wieloetapowym konkursie wokalnym na świecie Hans Gabor Belvedere International Competition 2015 w Amsterdamie, w którym awansował do ścisłego finału.

Miłosz Gałaj jako aktor debiutował w 2009 roku w prapremierze sztuki Zmierzch Bogów na scenie Teatru Wybrzeże w Gdańsku. W pierwszych latach swej artystycznej działalności występował w partiach barytonowych, występując w Operze Bałtyckiej oraz Warszawskiej Operze Kameralnej. Jest także wokalistą musicalowym, jego pasją jest łączenie tańca i ruchu z muzyką i śpiewem. Odniósł także wielki sukces jako reżyser – premiera musicalu FAME!, który wyreżyserował w warszawskim teatrze Palladium, zakończyła się owacją na stojąco i entuzjastycznymi relacjami w polskiej prasie. Za osiągnięcia w twórczości artystycznej otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Inne wydarzenia w ramach Jarmarku Kamedulskiego 2017 >>


Kategoria: Archiwum