T-Mobile Nowe Horyzonty Tournée: Zjazd Absolwentów

Pokaz filmu „Zjazd Absolwentów”
Piątek, 9.01. 2015, godz. 18:00
Duża Scena, ul. Papieża Jana Pawła II 5

To film rekonstrukcyjny. Anna Odell była prześladowana w szkole, a po latach nie została zaproszona na zjazd absolwentów. Wyreżyserowała go więc – już ze swoim udziałem…

t-mobile nowe horyzonty logo 2015W związku z problemami technicznymi film został przeniesiony z piątku 2.01.2015 na 9.01.2015. Zakupione bilety zachowują ważność!

Bilety: 10 zł pojedynczy seans, 50 zł karnet na wszystkie filmy w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu

Zjazd absolwentów  (The Reunion / Återträffen)

zjazd absolwentow (3)Szwecja 2013, 82’
reżyseria i scenariusz: Anna Odell
zdjęcia: Ragna Jorming
obsada: Anna Odell, Sandra Andreis, Kamila Benhamza, Anders Berg

Nagroda FIPRESCI na 70. MFF w Wenecji i główna nagroda w Konkursie Filmy o Sztuce 14. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty. Pomiędzy fabułą, dokumentem a performansem. Znana z kontrowersyjnych akcji szwedzka artystka Anna Odell była prześladowana w szkole przez rówieśników. 20 lat później nie została zaproszona na zjazd absolwentów.

Realizuje więc jego rekonstrukcję ze swoim udziałem. To jednak połowa projektu. Następnie Odell postanawia skonfrontować się z oprawcami.
„Zjazd Absolwentów” to na każdym poziomie (film, performance’ dokument) mocne, doskonale zrealizowane kino. Kontrowersyjne i nieco ekshibicjonistyczne, ale angażujące oraz szczere jednocześnie. Gdy dokumentalistyka, niebanalna osobowość i kino spotykają się w tym samym punkcie, wychodzą właśnie takie małe arcydzieła. (Katarzyna Wolanin, filmaster.pl)

MV5BNzI4NTk2Nzk5Ml5BMl5BanBnXkFtZTgwODMyMzA0MDE@._V1_SX640_SY720_

Pozostałe filmy T-mobile Nowe Horyzonty Tournée:

TOURNEE-2015_B1-druk

large porn tube

Kategoria: Archiwum

                               
Image Widget