Suwalskie Prezentacje Artystyczne Marzeńtańce

Pierwszego dnia wiosny czeka nas widowiskowa, kreatywna zabawa z Marzanną. Występ w suwalskich MARZEŃTAŃCACH to świetne usprawiedliwienie na „dzień wagarowicza”, zarówno dla młodych tancerzy, jak i dla ich koleżanek i kolegów, którzy obowiązkowo powinni stawić się na widowni.

Wtorek, 20.03.2018, godz. 9:00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II

Zgłoszenia można przesyłać do 9.03.2018 r. na adres: Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5, 16-400 Suwałki lub e-mail: sok@soksuwalki.eu. Szczegółowych informacji udziela Kinga Kobiela, tel. 87/ 566 42 11.

Regulamin Suwalskich Prezentacji Artystycznych MARZEŃTAŃCE 2018 (PDF) >>
Karta zgłoszenia do Suwalskich Prezentacji Artystycznych MARZEŃTAŃCE 2018 (WORD) >> (PDF) >>

REZERWACJA miejsc – Ewa Niedźwiecka, tel. 87 563 85 17, w godz. 12.00-16.00 od wtorku do piątku.

Wiosenne Suwalskie Prezentacje Artystyczne „Marzeńtańce” nawiązują do  święta wiosny. Tak jak natura budzi się do życia w marcu, tak samo młodzi artyści z naszego regionu prezentują swoje nowe pomysły i inspiracje. Suwalski Ośrodek Kultury oferuje im przestrzeń, w której mogą skonfrontować własne pomysły i umiejętności z pracą innych zespołów, poznać najnowsze trendy, spotkać się i zaprzyjaźnić. Artystyczne przywitanie wiosny pozwala zespołom na szlify nowych repertuarów i zdobycie doświadczenia z profesjonalną obsługą techniczną i przed zorganizowaną widownią.

Święto Wiosny – Wojewódzkie Konfrontacje Dziecięcych Zespołów Tanecznych (od 1987 r.), a następnie Suwalskie Prezentacje Artystyczne „Marzeńtańce” – przez trzydzieści lat wykształciły unikatową formę dzielenia się pomysłami i doświadczeniami, zarówno w kręgu instruktorów, jak i młodzieży. Odejście od festiwalowej rywalizacji pozwala uczestnikom wspólnie cieszyć się tańcem, tworzyć poczucie wspólnoty, poprzez którą rozbudzają zainteresowania artystyczne.

Artystyczne przywitanie wiosny pozwala zespołom na szlify nowych repertuarów i zdobycie doświadczenia na profesjonalnej scenie, z profesjonalną obsługą techniczną i przed zorganizowaną widownią. Nad prezentacjami czuwa Rada Artystyczna. Wyróżnione zespoły otrzymują nominacje do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier 2018” . Zobacz zdjęcia z ubiegłorocznej edycji >>

Fot. Piotr Kopciał

 

Kategoria: Aktualności, Dla dzieci, Muzyka i taniec, Wydarzenia nadchodzące