SOK nagrodzony za ,,Całą prawdę o Suwałkach” promującą Suwałki Blues Festival

Duży sukces odniósły Suwałki Blues Festival i Suwalski Ośrodek Kultury. 9 listopada 2017 roku podczas uroczystej Gali 12. FilmAT Film, Art & Tourism Festival w Warszawie dyrektor SFB Bogdan Topolski odebrał nagrodę za Najlepszą Promocję Wydarzeń Kulturalnych (The Best Promotion of Cultural Events). SOK i Suwałki Blues Festival zostały uhonorowane za świetny film promocyjny z 2016 roku – „Cała prawda o Suwałkach”.

Festiwal FilmAT w Polsce to jeden z największych na świecie festiwali filmów turystycznych, ekologicznych i artystycznych. Słynna statuetka Turysty stała się już symbolem profesjonalizmu i jest wielkim powodem do dumy dla tych, którzy ją otrzymali. organizowany jest od 2006 roku i jest jedynym festiwalem w Polsce zrzeszonym w International Committee of Tourism Film Festivals CIFFT. W ramach FilmAT filmy oceniane są w poszczególnych kategoriach w czterech głównych tematach. Walczą o  Grand Prix.

Celem Festiwalu jest prezentacja najnowszych trendów w filmie turystycznym i ekologicznym oraz ocena produkcji audiowizualnych, ich poziomu artystycznego i zawartości merytorycznej. Festiwal wspiera rozwój zarówno krajowej, jak i zagranicznej turystyki organizując oddzielny konkurs filmów polskich i konkurs międzynarodowy.

Oto film promocyjny z 9. edycji Suwałki Blues Festival 2016 ,,Cała prawda o Suwałkach”:

koncepcja i scenariusz: Mucha Na Dziko
reżyseria, zdjęcia: Bartek Tryzna
bluesa po raz pierwszy na świecie (chyba) zagrali: Krzysiek Bitdorf – drumla, Tomasz Cynamon Kamiński – harmonijka, Włodek Dudek – mandolina/gitara, Jacek Kaczyński – kontrabas/bas, Maciek Niedzielko – baraban/perkusja
kołowrotkiem kręciła: Anna Bućko
głosem Wojciecha Manna mówił: Wojciech Mann
światło:  Karol Łobaczewski
make up artist: Emilia Zacharczuk
stylizacja: Małgorzata Rogalska
montaż, postprodukcja: Mucha Na Dziko
udźwiękowienie: Szymon EsDwa Kubas
realizacja muzyczna: Marek Kubik

Kategoria: Archiwum