Sobota Teatralna z Fabryką Monodramów

W programie premierowy „Mieć wybór” z Pauliną Cieraszko, spektakl o dylematach młodej dziewczyny na progu dorosłości i wejścia w poganiający nas świat, oraz świetnie przyjęty podczas ostatniego spotkania z Fabryką Monodramów „Mój ojciec” Samuela Salamona. Oba spektakle w reżyserii Jolanty Hinc-Mackiewicz.

Sobota, 4.03.2017, godz. 17.00,
Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

bilety: 15/10 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK

MIEĆ WYBÓR | premiera
w wykonaniu Pauliny Cieraszko, reż. Jolanta Hinc-Mackiewicz

Opowieść o dylematach i marzeniach młodej dziewczyny – miłości, spełnieniu w sztuce, wyborze sensownego zawodu. Jej niepokoje i lęki związane są z przyszłością. Czy świat nie wyrzuci jej poza nawias społeczeństwa, jeśli zdarzy jej się pomylić i zboczyć z właściwej ścieżki? Jest w tym przedstawieniu młodzieńczy strach przed popełnieniem błędu, jest męczące otoczenie prymitywnych rówieśników spędzających czas w kawiarniach na miałkich rozmowach. Jak w tym odnaleźć siebie i nie cierpieć?

Odpowiedzi bohaterka spektaklu szuka w słowach piosenek i dzięki emocjom niesionym śpiewem, spektakl, mimo intensywności przeżywania „jaskółczego niepokoju”, ma optymistyczny wydźwięk. Premiera winna odpowiedzieć na pytanie, czy to spektakl tylko dla młodych, czy także dla starszych, by przypomnieli sobie młodzieńcze rozterki i serdeczniej uśmiechnęli się do nastolatków w zrozumieniu ich trudnej sytuacji startu w dorosłe życie.


samuel salamon mój ojciecMÓJ OJCIEC
w wykonaniu Samuela Salamona, reż. Jolanta Hinc-Mackiewicz

Drugi, po „Oskarze i pani Róży” Erica-Emmanuela Schmitta, monodram w wykonaniu Samuela Salamona. Tym razem Samuel wciela się w postać żydowskiego nastolatka, którego czeka nagła zmiana losu. Najważniejszą postacią w jego dotychczasowym życiu był ojciec. Matkę spotykał w wyznaczone przez sąd dni, macochy nie lubi. Nagle wszyscy czegoś od niego oczekują, najbliżsi żądają, by był gotowy wypełnić zadania ponad miarę jego wieku. A on chciałby cieszyć się wiosennym słońcem…

Dylematy bohatera spektaklu, dorastającego chłopaka z dobrej rodziny – być posłusznym dorosłym czy odważyć się wyrazić własne zdanie – są podobne do tych, które mają dzisiejsi nastolatkowie.

Spektakl miał premierę 11 marca 2017 r. ZDJĘCIA >>


Aktorstwo to Twoja pasja, ale nie miałeś okazji wystąpić na scenie?
Zrealizuj marzenia z Ephemeral Theatre. Dołącz do zespołu!
Kontakt: tel. 87 563 85 25, e-mail: jolanta.hincmackiewicz@soksuwalki.eu.


 

Foto: Piotr Kopciał

Kategoria: Aktualności, Teatr, Wydarzenia nadchodzące