Scena „Na Dywaniku u Marii” czeka na zespoły. Czekają też nagrody

Siedem wakacyjnych wieczorów na placu Marii Konopnickiej to siedem świetnych koncertów na dywanowej scenie, która niejedno już słyszała. W tym roku nieco zmieniamy formułę i zapraszamy na I Przegląd Zespołów Muzycznych. Zapraszamy zespoły z autorskim repertuarem z całej Polski. Dla najlepszych przewidziano nagrody.

Chcecie zaistnieć na scenie? Sami piszecie teksty i tworzycie muzykę? Nagraliście już jakiś kawałek? Ten projekt jest dla Was! Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza zespoły z całej Polski do udziału w I Przeglądzie Zespołów Muzycznych „Na Dywaniku u Marii” 2017 organizowanym przez Suwalski Ośrodek Kultury.

W ramach przeglądu odbędzie się 7 koncertów. Występy zaplanowane są podczas wakacyjnych weekendów (14.07, 21.07, 28.07, 4.08, 11.08, 18.08, 25.08) na scenie plenerowej na Placu Marii Konopnickiej w Suwałkach. Dwa najwyżej ocenione zespoły otrzymają nagrody finansowe.

Każdy zespół otrzyma 500 zł za przyjazd na przegląd i zagranie godzinnego koncertu na centralnym placu Suwałk. Organizator zapewnia również możliwość zagrania drugiego koncertu w Black Pub Komin oraz wyżywienie w Restauracji OPEN Suwalszczyzna. Koncerty będą rejestrowane w formacie audio i video.

Podstawowo warunki uczestnictwa w konkursie są dwa: 1) zespół musi wykonywać tylko własne utwory i dysponować przynajmniej 4 utworami zarejestrowanymi studyjnie oraz 2) nie może być związany kontraktem wydawniczym, a prezentowane utwory nie mogą być zgłoszone do organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi (ZAiKS, ZPAV etc.).

Zgłoszenia w postaci wypełnionej karty zgłoszenia >> i plików z czterema autorskimi nagraniami przyjmujemy do 30.05.2017 roku pod adresem Paweł Bydelski – Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5, 16-400 Suwałki lub: pawel.bydelski@soksuwalki.eu. Szczegółowe informacje w regulaminie >>.

„Na Dywaniku u Marii” to nowa odsłona projektu, w ramach którego od trzech lat SOK prezentuje zespoły muzyczne działające na lokalnej scenie. Jako że świetnych grup jest coraz więcej, a często brakuje miejsc, gdzie mogłyby realizować swoje muzyczne pasje, powstał pomysł stworzenia przyjaznej przestrzeni dla takich prezentacji i zaproszenia na „Dywaniki…” zespołów z całej Polski. W planie jest również konkurs na najciekawsze zdjęcie koncertowe oraz sesję fotograficzną z zespołem.


Sponsorzy koncertów ,,Na Dywaniku u Marii”:

Kategoria: Archiwum