ROZGRZEWKA SBF 2017 – koncert zespołu BIG DADDY WILSON TRIO (USA)

Zanim nadejdzie lipiec i ruszy 10. Suwałki Blues Festival czas na bluesową rozgrzewkę. Amerykański wokalista bluesowy Big Daddy Wilson, który odnosi sukcesy u naszych zachodnich sąsiadów, teraz wystąpi w Suwałkach. Podczas koncertu przedstawimy gwiazdy tegorocznej edycji SBF i zapowiemy konkurs Polish Blues Challenge 2018!

Czwartek, 23.03.2017, godz. 21:00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 35 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK

Big Daddy Wilson to amerykański wokalista bluesowy, na którego koncie znajduje się dwanaście wielokrotnie nagradzanych płyt. Urodził się w miejscowości Edenton w stanie Północna Karolina, gdzie większość populacji stanowili Afroamerykanie, a połowa z nich żyła poniżej granicy ubóstwa. Śpiewać zaczął w kościele, ale o karierze scenicznej nie myślał. Od dziecka był bardzo nieśmiały i nie lubił występować. Wydawało się, że ucieknie od śpiewania…

Jako szesnastolatek Wilson rzucił szkołę i niedługo potem zaciągnął się do armii. Stacjonował w Niemczech i tam miały miejsce dwa najważniejsze wydarzenia w jego dorosłych życiu: zakochał się w dziewczynie, swojej przyszłej żone, dla której napisał swoją pierwszą piosenkę, a także po raz pierwszy usłyszał bluesa. Po 7-letniej służbie postanowił, ze nie wróci do USA. Został w Niemczech i rozpoczął karierę muzyczną w klubach, teatrach, na festiwalach, w radiu i telewizji.  Śpiewał gdzie tylko się dało i w końcu osiągnął sukces.

Ma na koncie kilkanaście albumów nagranych w różnych składach i dla różnych wytwórni. W 2013 roku jego album „I’m Your Man” został najlepszym bluesowym albumem w Niemczech, zaś w 2014 roku Big Daddy Wilson został ogłoszony najlepszym bluesowym artystą w tym kraju. Przez ostatnie dwadzieścia lat objechał cały świat grając liczne koncerty, pisząc teksty i wydając płyty. W zeszłym roku opublikował swój najnowszy krążek „Time”.

Wilson to przepiękny i głęboki, zapadający w pamięć wokal. Takiego głosu się nie zapomina! Będzie okazja się o tym przekonać podczas koncertu zapowiadającego X edycją Suwałki Blues Festiwal. Już 23 marca o 21:00 w SOK!

Więcej informacji o wykonawcy: www.bigdaddywilson.com

Koncert będzie transmitowany przez Program 3 Polskiego Radia w audycji „Bielszy Odcień Bluesa”.


Organizatorzy

UM_suwalkisoklogopoziom

Patronat honorowy

UM_prezydent

Generalny patronat medialny

trojka_polskieradio_logostroer_sok

Patronat medialny

polskieradiobialystokbluesonline_logoniebywalesuwalki24suwalkiinfo_logo

Kategoria: Archiwum

                               
Image Widget