Poznaliśmy zwycięzców przeglądu ,,Na Dywaniku u Marii”. Jury przyznało dwie nagrody

W tegorocznym cyklu letnich koncertów ,,Na Dywaniku u Marii” wystąpiło siedem zespołów. Na scenie na placu Marii Konopnickiej rywalizowały w I Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Muzycznych. Jurorom najbardziej przypadły do gustu koncertowe prezentacje grup Koniec Listopada oraz Those Who Dream By Day.

Protokół z posiedzenia Jury I Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Muzycznych
Na Dywaniku u Marii” 2017

Jury w składzie: Paweł Bydelski, Kamil Maczułajtys po obejrzeniu i wysłuchaniu 7 prezentacji konkursowych postanowiło przyznać następujące nagrody:

Werdykt jury
  • I miejsce: zespół Koniec Listopada (nagroda – 2000zł brutto)
  • II miejsce: zespół Those Who Dream By Day (nagroda – 1500 zł brutto)

Uzasadnienie werdyktu

I miejsce Jury przyznało zespołowi Koniec Listopada, o czym zadecydował szereg czynników, między innymi: duża swoboda zespołu w kontakcie z publicznością i żywe reakcje publiki na występ, dobre mocne i aktualne teksty. Ten dość młody i nieutytułowany jeszcze zespół nosi w sobie ogromny potencjał, wobec czego Jury ma nadzieję, że zajęcie pierwszego miejsca w I Ogólnopolskim Przeglądzie ,,Na Dywaniku u Marii”, przyczyni się do dalszego rozwoju kariery grupy.

II miejsce Jury przyznało zespołowi Those Who Dream By Day, warszawskiej formacji grającej muzykę instrumentalną. Grupa, która nie posiada wokalisty wydaje się mieć często utrudnioną drogę do odbiorcy, zwłaszcza, kiedy staje z nim oko w oko. TWDBD prezentując muzykę oddziałującą na wyobraźnię potrafiła zahipnotyzować suwalską publiczność i wywołać żywe reakcje. Przemyślane aranżacje TWDBD niejednokrotnie sprawiają wrażenie improwizacji, co również należy odnotować zespołowi na plus.

Jury pragnie podziękować wszystkim występującym zespołom w nadziei, że jakość produkcji przeglądu oraz ilość i rodzaj świadczeń, które zapewnili uczestnikom Organizatorzy, same w sobie mają wymiar nagrody. Jako Organizatorzy dołożyliśmy wszelkich starań, by każdy występ podczas przeglądu został solidnie zrealizowany technicznie, wypromowany i zarejestrowany.

Dziękujemy również Sponsorom: Restauracji Open Suwalszczyzna, Drukarni Xpression, PGE Dystrybucja S.A., Reso Europa Service, bez których nasz Przegląd nie miałby takiego wymiaru. To dzięki Sponsorom mogliśmy, jako organizatorzy kompleksowo zadbać o zespoły biorące udział w Przeglądzie.

Kolejne podziękowania należą się Strategicznemu partnerowi Suwalskiego Ośrodka Kultury w organizacji I Ogólnopolskiego Przeglądu „Na Dywaniku u Marii”. Black Pub Komin zaoferował zespołom coś więcej niż tylko schronienie. Przyjmując naszych wspólnych gości pod swój dach, pozwolił im poznać lokalne środowisko złożone z muzyków (co znajduje odbicie w trwających do godzin porannych Jam sessions z udziałem gości) oraz odbiorców.

Idea I Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Muzycznych „Na Dywaniku u Marii” zrodziła się w głowie człowieka, który tak jak zespoły biorące w nim udział, jest czynnie koncertującym członkiem zespołu muzycznego. Pomysłodawca miał na uwadze, by zespoły mogły odnieść wymierne korzyści płynące z udziału w konkursie, na warunkach których nie oferuje w zasadzie żaden inny organizator w kraju.

Zwycięskie zespoły zostały wyłonione przez ludzi, którzy organizowali przegląd merytorycznie i technicznie, co dało nam ogląd na twórczość, zgranie organizacyjne, przygotowanie zespołów do koncertowania i wiele innych czynników. Wobec powyższego z czystym sumieniem możemy zarekomendować zwycięzców wszelkim organizatorom koncertów.

Na tym protokół zakończono.

W I Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Muzycznych ,,Na Dywaniku u Marii” wystąpiły także:

AD ASTRA

MÓW

MIST

CHICHA

MNIEJ WIĘCEJ


Sponsorzy:

Kategoria: Archiwum