Poznaliśmy największe gwiazdy 11. edycji Suwałki Blues Festival

Suwałki Blues Festival 2018 zbliża się wielkimi krokami. Podczas jedenastej edycji na scenach pojawi się wielu znakomitych muzyków. W czwartek, 22 marca 2018 roku, podczas koncertu Rozgrzewka SBF 2018 przedstawione zostały gwiazdy tegorocznego Suwałki Blues Festival.

Suwałki Blues Festival 2018 odbędzie się w dniach 5-8 lipca. Przez minione dziesięć lat Suwałki zyskały mocną pozycję w kalendarzach fanów dobrej muzyki. Corocznie na festiwalu występuje łącznie około 200 muzyków z Polski, Europy i świata. Przez cztery dni Suwałki odwiedza wielotysięczna rzesza fanów z Polski i świata. Jednak Suwałki Blues Festival stanowi rozpoznawalną markę nie tylko dla wielbicieli bluesa; dzięki umiejętnie dobieranemu repertuarowi z roku na rok zdobywa coraz większą popularność również wśród miłośników muzyki rockowej i blues-rockowej.

Suwałki Blues Festival to największy plenerowy festiwal bluesowy w kraju. 4 dni koncertów, 2 profesjonalne sceny plenerowe, 5 klubów festiwalowych, kwalifikacje zespołów bluesowych Polish Blues Challenge do European Blues Challenge oraz koncerty w centrum miasta, śniadania bluesowe, otwarta scena bluesowa, koncerty akustyczne i klubowe połączone z jam sessions, a także koncert na mobilnej platformie połączony z paradą motocykli oraz odsłonięcie kolejnej tablicy w Alei Gwiazd Bluesa. Światowe gwiazdy i nowe brzmienia. Tysiące odwiedzających. Doskonała muzyczna atmosfera. Wydarzenie muzyczne o uznanej renomie, wysoko oceniane zarówno przez publiczność, jak i artystów.

Główne koncerty plenerowe, śniadania bluesowe i koncerty towarzyszące – wstęp wolny.

Czwartkowy (5 lipca 2018 r.), inauguracyjny koncert z cyklu Jan Chojnacki przedstawia rozpocznie tegoroczną edycję SBF. Na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury, w Sali im. Andrzeja Wajdy zobaczymy koncert, podczas którego wystąpi SEBASTIAN RIEDEL & CREE (PL) z SUWALSKĄ ORKIESTRĄ KAMERALNĄ (PL). Jako support zagra SMOOTH GENTLEMAN (PL). Koncert otwarcia SBF 2018 będzie transmitowany na antenie radiowej ,,Trójki” w trakcie programu ,,Bielszy odcień bluesa”, jedynej audycji bluesowej w ogólnopolskim radiu.

Suwałki Blues Festival 2018 potrwa w tym roku cztery dni. Od 5 do 8 lipca odbędzie się 10 koncertów plenerowych głównych, 11 koncertów plenerowych na mniejszych scenach, 15 koncertów klubowych oraz 5 koncertów w ramach kwalifikacji do European Blues Challenge 2019. Wśród wykonawców 11. edycji SBF znaleźli się m.in.:

ERIC BURDON & THE ANIMALS (UK)
6 lipca 2018, scena przy ratuszu miejskim

MAVIS STAPLES (USA)
7 lipca 2018, scena przy ratuszu miejskim

ØRGANEK (PL)
8 lipca 2018, scena przy ratuszu miejskim

SOUTHERN AVENUE (USA)
6 lipca 2018, scena przy ratuszu miejskim

THORBJØRN RISAGER & THE BLACK TORNADO (DK)
7 lipca 2018, scena w parku Konstytucji 3 Maja

NUNO MINDELIS (BRA)
6 lipca 2018, scena przy ratuszu miejskim

VANESA HARBEK BAND (ARG/PL)
8 lipca 2018, scena przy ratuszu miejskim

SEBASTIAN RIEDEL & CREE (PL)
5 lipca 2018, Sala im. A. Wajdy, SOK, koncert biletowany

LITHUANIAN BLUES ORCHESTRA (LT)
6 lipca 2018, scena w parku Konstytucji 3 Maja

MAKAR & CHILDREN OF THE CORN (PL)
7 lipca 2018, scena w parku Konstytucji 3 Maja

 Podczas 11. edycji SBF wystąpią również:

MOSCOW BEATBALLS (RUS)

TWO TIMER (PL)

SMOOTH GENTLEMAN (PL)

WHY DUCKY (PL)

COTTON WING (PL)

BLUESMASZYNA (PL)

BLUES SZWAGIERS (PL)

BLUES TIME (PL)

DANNY BOY EXPERIENCE (PL)

ART BLUES BAND (PL)

YATE (PL)

PIANO BLUES BAND (PL)

DRESZCZ BLUES BAND (PL)

SUWALSKA ORKIESTRA KAMERALNA (PL)

oraz wielu innych

Szczegółowe informacje o gwiazdach, programie oraz biletach – wkrótce na www.suwalkiblues.com.

 

Kategoria: Archiwum

                               
Image Widget