Pogodne Suwałki, malowane Suwałki

Lipcowe Suwałki okazały się bardzo inspirujące. 17 artystek ruszyło na poszukiwanie miejsc i widoków wartych uwiecznienia na płótnie. Znalazły je bez problemów, a teraz pokażą je na swoich obrazach w galerii Na marmurach.

Wystawa V Suwalskiego Pleneru Malarskiego ,,Pejzaż miejski”
Galeria Na marmurach, ul. T. Noniewicza 71

wstęp wolny | wystawa czynna do 6.11.2017 | wernisaż odbył się 25.09.2017

Spotkanie w plenerze, w przestrzeni miejskiej Suwałk zachęciło malarki do poszukania miejsc z rzadka odwiedzanych przez gości, turystów, a i samych mieszkańców. Zależało im na tym, aby pokazać gród nad Czarną Hańczą w różnych odsłonach, gdzie niejednokrotnie detal architektoniczny staje się bardzo ważnym, o ile nie najważniejszym wyznacznikiem malarskiej opowieści. Upalne lipcowe dni z włoskim błękitem wprowadziły artystki w impresjonistyczne zawirowania. Niczym dzieci, pozwoliły ponieść się barwnym refleksom. Patrząc na miasto z odnowioną architekturą, romantycznymi kawiarenkami, placami zabaw, z otwartymi przestrzeniami, jesteśmy przekonani, że jest tu przyjemnie, miło i bezpiecznie. Na wystawie w galerii Na marmurach Suwalskiego Ośrodka Kultury znajdziecie Państwo obrazy bardzo realistyczne, ale i takie, w których geometria przeplata się z abstrakcją. Ich autorki, w większości mieszkanki Suwałk, ale także malarki z Puńska, Płociczna i Warszawy, odkryły miasto na nowo, zachęcając każdego z nas do osobistych eksploracji Suwałk.

Halina Mackiewicz

Tak powstawały prace podczas Pleneru. Zobacz zdjęcia >>>

Uczestniczki V Suwalskiego Pleneru Malarskiego 2017:

Marta Borc
Warszawa
Pracuje jako analityk, ukończyła ekonomię. To jej trzeci plener w Suwałkach. Suwalszczyzna stała się wyjątkowym miejscem, gdzie może rozwijać się i zgłębiać tajniki warsztatu malarza.

Teresa Gajek
Suwałki
Od 2006 roku należy do grupy plastycznej SZTALUGI działającej w pracowni plastycznej Suwalskiego Ośrodka Kultury. Brała udział w wielu wystawach poplenerowych organizowanych na terenie Suwalszczyzny oraz w galerii Na marmurach w Suwalskim Ośrodku Kultury.

Danuta Laszkowska
Suwałki
Jej marzenie powoli się spełnia. Maluje od roku, uczęszcza na zajęcia plastyczne do pracowni plastycznej CENTRUM Suwalskiego Ośrodka Kultury. To jej pierwszy plener.

Alicja Malinowska
Suwałki
Uczy w Szkole Podstawowej w Jeleniewie. Plener malarski traktuje jako okazję do spotkania i możliwość wymiany doświadczeń oraz pogłębienia wiedzy w zakresie malarstwa. Należy do grupy plastycznej SZTALUGI.

Teresa Malinowska
Suwałki
Należy do grupy plastycznej SZTALUGI działającej w pracowni plastycznej CENTRUM Suwalskiego Ośrodka Kultury.
W 1994 roku po raz pierwszy zaprezentowała swoją twórczość wystawą w GOK w Przerośli. W 2017 roku w galerii Na marmurach Suwalskiego Ośrodka Kultury pokazano jej dorobek artystyczny. Maluje portrety, pejzaże, kwiaty, architekturę i pisze wiersze.

Jadwiga Mańczuk
Suwałki
Uczęszcza na zajęcia plastyczne do pracowni plastycznej CENTRUM Suwalskiego Ośrodka Kultury. Plener malarski potraktowała jako dalszy ciąg edukacji w zakresie malarstwa. Uczy w Szkole Podstawowej nr 6 w Suwałkach.

Jolanta Naskręt
Puńsk
Jest nauczycielem chemii w Puńsku. Należy do grupy plastycznej SZTALUGI. Plener malarski w mieście jest jej kolejnym sprawdzianem i okazją do zgłębienia warsztatu malarza.

Bożena Nowacka
Sejny
Uczy dzieci w szkole podstawowej w Sejnach. Malarstwem interesuje się od dawna. Od roku wiedzę w tym zakresie zdobywa na zajęciach plastycznych w pracowni plastycznej CENTRUM Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Lucyna Osiecka
Suwałki
Należy do grupy plastycznej SZTALUGI. Ukończyła architekturę w Warszawie. Brała udział w wystawach zbiorowych w Suwałkach. Miała też indywidualną wystawę rysunku w galerii Na marmurach. Rysuje, maluje, projektuje i zajmuje się wystrojem wnętrz.

Ewa Puza
Suwałki
Uczy się w Liceum Plastycznym w Supraślu. Od szóstego roku życia uczęszcza na zajęcia plastyczne do pracowni plastycznej CENTRUM Suwalskiego Ośrodka Kultury. Zdobywała nagrody w konkursach plastycznych organizowanych przez różne instytucje w Suwałkach.

Wiera Pszczółka
Suwałki
Jest jedną z pierwszych malarek, która zapisała się do grupy plastycznej SZTALUGI. Brała udział w plenerach organizowanych na Suwalszczyźnie i w Suwałkach. Maluje pejzaże i architekturę Suwalszczyzny. Jej prace można było zobaczyć na wielu wystawach organizowanych przez pracownię plastyczną CENTRUM.

Irena Radzewicz
Suwałki
Pierwszy jej plener w Suwałkach stał się sprawdzianem umiejętności, okazją do spotkania i wymiany doświadczeń w zakresie malarstwa.

Magdalena Rosłaniec
Suwałki
Piąty raz na plenerze w Suwałkach. Uczy języka angielskiego w szkole podstawowej w Suwałkach. Należy do grupy plastycznej SZTALUGI.
Brała udział w wystawach poplenerowych i wystawach organizowanych przez pracownie plastyczną CENTRUM.

Krystyna Sajewska
Okliny koło Wiżajn
Mieszka i tworzy na wsi w Oklinach. Brała udział w wielu plenerach międzynarodowych organizowanych w kraju i za granicą. Współpracuje z pracownią plastyczną CENTRUM Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Barbara Sołowiej
Suwałki
Od 2006 roku należy do grupy plastycznej SZTALUGI. Brala udział w wielu plenerach międzynarodowych organizowanych na Suwalszczyźnie i Suwałkach. Jej prace można zobaczyć na wystawach w galerii Na marmurach organizowanych przez pracownię plastyczną CENTRUM.

Krystyna Szukiłowicz
Suwałki
Należy do grupy plastycznej SZTALUGI. Spełnia się jej marzenie życia, może tworzyć. Uczestniczy we wszystkich wystawach organizowanych przez pracownię plastyczną CENTRUM.

Małgorzata Tomczak
Płociczno Tartak
Malarstwo traktuje jak przygodę w nieznane. Plenery w Suwałkach dały jej możliwość spotkania z wrażliwymi ludźmi, którzy podobnie myślą i są zafascynowani sztuką. Na co dzień jest pedagogiem szkolnym w liceum w Suwałkach.

Kategoria: Archiwum

                               
Image Widget