Płynie w nim bluesowa gorąca krew. To idealny przepis na listopadowy wieczór w SOK

Blues to idealna muzyka na długie listopadowe wieczory. Dlatego 24 listopada zapraszamy na potężną dawkę bluesa w najlepszym wydaniu. W SOK wystąpi amerykański wokalista i gitarzysta, laureat International Blues Challenge w Memphis, mający bluesa we krwi Nick Schnebelen (USA).

Piątek, 24.11.2017, godz. 19:00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 30 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
k
oncert w ramach współpracy z Agencją Delta i Kwartalnikiem Twój Blues

Ma bluesa we krwi. Nick wraz z rodzeństwem wychowywał się w domu pełnym muzyki. Rodzice byli aktywni na scenie muzycznej w  Kansas City, a ich dom często przekształcał się w sale prób lub miejsce, w którym odbywały się jam sessions.

Nick sławę i sceniczne szlify zdobył jako gitarzysta utytułowanego rodzinnego zespołu Trampled Under Foot, w którym grał wraz z siostrą Daniele i bratem Chrisem. Wystąpili na najbardziej renomowanych festiwalach świata (w Notodden, w Montrealu, na The Legendary Blues Cruise). W 2008 roku Nick zagrał z TUF  podczas International Blues Challenge w Memphis i został wyróżniony nagrodą im. Alberta Kinga dla najlepszego gitarzysty konkursu. Wraz z zespołem zdobył też w 2014 roku Blues Music Award w kategorii Best Contemporary Blues Album.

Aktualnie rodzinne trio spotyka się tylko okazjonalnie, na specjalne koncerty. Na co dzień poszczególni członkowie zespołu stoją na czele własnych projektów. Nick od pewnego czasu jest liderem nowego trio, a obecnie pracuje nad solowym albumem.

Skład zespołu:
Nick Schnebelen – gitara, śpiew
Cliff Moore – bas
Adam Hagerman – perkusja


Patronat honorowy:

Prezydent Miasta Suwałk

Patronat medialny:

 

 

Kategoria: Archiwum

                               
Image Widget