O ZŁOTĄ PODKOWĘ PEGAZA 2017

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w XIV Ogólnopolskich Spotkaniach z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”. Konkurs odbędzie się w dniach 7-9 grudnia 2017 r. w Suwałkach. Przez trzy dni  będzie można obejrzeć w Suwalskim Ośrodku Kultury zmagania monodramistów – amatorów, studentów szkół artystycznych i aktorów zawodowych. W jury tegorocznych Spotkań zasiądą: Wiesław Komasa, Janusz Szymański i Jan Zdziarski. W programie również warsztaty oraz spektakle towarzyszące: „Różewiczogranie” z Wiesławem Komasą oraz „Supermenka” z Jowitą Budnik.

7-9 grudnia 2017
Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Jana Pawła II 5

Termin nadsyłania zgłoszeń do Biura Organizacyjnego – 2 listopada 2017 r.

monodram_2016_slider_www

Regulamin XIV Ogólnopolskich Spotkań z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”
Karta zgłoszenia do XIV Ogólnopolskich Spotkań z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”
Karta sceniczna XIV Ogólnopolskich Spotkań z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”

Festiwal od lat dba o wysoki poziom prezentacji stwarzając świetne warunki do wspierania wybitnych osobowości twórczych. Suwalskie spotkania są adresowana do młodzieży (16-19 lat) oraz dorosłych z całego kraju, zarówno amatorów, jak i aktorów zawodowych i studentów szkół artystycznych. W jury zasiadają uznani specjaliści – aktorzy i reżyserzy scen polskich, którzy potrafią docenić kunszt aktora, kiedy za pomocą słowa i gestu wyzwala teatralną energię. Monodram jest bowiem bardzo wymagającym środkiem ekspresji – musi być prowadzony w ciągłej relacji z widzem – bez jego uczestnictwa, ciągłej uwagi i napięcia nie ma monodramu. O kondycję Spotkań od początku ich istnienia dba Grażyna Filipowicz-Karp – kierownik artystyczny przedsięwzięcia.

Fot. Piotr Kopciał


Szczegółowe informacje dotyczące XIV edycji Ogólnopolskich Spotkań z Monodramem można uzyskać pod nr tel. 87/ 566 42 11 wew. 335, 563 51 84. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Pani Grażyna Filipowicz-Karp, tel. 513 625 229, e-mail: grazyna.filipowicz_karp@soksuwalki.eu.