Ogólnopolskie Spotkania Monodramów Dziecięcych ,,O Baryłeczkę Kubusia Puchatka”

Suwałki ponownie staną się stolicą polskiego monodramu dziecięcego. Scena w Suwalskim Ośrodku Kultury czeka na młodych aktorów w wieku od 8 do 16 lat. Teatralne małe co nieco już pod koniec października. Idealne na każdą jesienną aurę. 

Ogólnopolskie Spotkania Monodramów Dziecięcych ,,O Baryłeczkę Kubusia Puchatka”
Piątek-niedziela, 27-29.10.2017
SOK, ul. Jana Pawła II 5

Teatr jednego aktora to bardzo atrakcyjna forma estetycznego wychowania dzieci i młodzieży. Przez bogactwo tworzyw, z jakich powstaje, przez bezpośredni kontakt aktora i widza, przez elementy zabawy, teatr odkrywa tajemnicę i urodę słowa, magię teatralnej przestrzeni oraz siłę scenicznej iluzji. Uczy kreatywności, otwartości na drugiego człowieka, wychowuje i bawi.

Dzieci instynktownie garną  się  do  teatralnej  zabawy.  To  trudny  rodzaj teatru amatorskiego, którego  ostateczny  kształt  zależy  od  wzajemnego  zrozumienia małych aktorów i instruktora (wychowawcy, nauczyciela), wyboru repertuaru, możliwości technicznych oraz warunków, w jakich przedstawienie powstaje.  Niemniej  obowiązują  tutaj  te  same  zasady,   co   w każdym   innym  teatrze — tu również obowiązuje poprawna polszczyzna, logiczna interpretacja, funkcjonalna scenografia, harmonijna kompozycja obrazów scenicznych, organicznie  związany  z  treścią  sztuki ruch sceniczny.

Pomysłodawczynią i kierownikiem artystycznym konkursu jest Joanna Łupinowicz – aktorka i reżyser spektakli lalkowych, instruktor teatralny Suwalskiego Ośrodka Kultury, której podopieczni wielokrotnie zdobywali laury w konkursach na monodramy.

Serdecznie  zapraszamy  do  jesiennych  Suwałk.  Postaramy  się, abyście mile i owocnie spędzili z nami swój wolny czas. Jeśli podoba Wam się formuła naszego  konkursu,  prosimy  o rozpropagowanie go wśród  Waszych znajomych.

Spotkania będą miały charakter konkursowy. Uczestnicy wystąpią w trzech grupach wiekowych: 8-10, 11-13 i 14-16 lat.

W programie spotkań:

  • bezpłatne warsztaty teatralne dla uczestników
  • prezentacje konkursowe
  • rozmowy z jurorami
  • wielki finał: wręczenie nagród, prezentacja najlepszych monodramów oraz spektakl finałowy

Termin zgłoszeń do 30 września 2017 roku! Prawidłowo wypełnione KARTY ZGŁOSZENIA >>> prosimy przesyłać na adres joanna.lupinowicz@soksuwalki.eu.

Szczegóły w REGULAMINIE>>>

 

Kategoria: Wydarzenia nadchodzące