Niedziela Teatralna z Fabryką Monodramów

Niedziela, 22.10.2017, godz. 17:00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

W programie wieczoru jesienna premiera Fabryki Monodramów – „Małgorzata” w wykonaniu Agaty Abbas oraz „Nie-żyj chwilą” z Aleksandrą Łukowską o trudnych wyborach i wyrzeczeniach, których czasem wymaga od nas miłość, dla której jesteśmy w stanie wiele poświęcić. Czasem nawet siebie, swoją wolność i szczęście. Oba spektakle w reżyserii Jolanty Hinc-Mackiewicz.

Bilety: 15 i 10 (ulgowe) KUP TERAZ >> lub w kasie SOK

MAŁGORZATA | spektakl premierowy
w wykonaniu Agaty Abbas, reż. Jolanta Hinc-Mackiewicz

Adaptacja „Mistrza i Małgorzaty” Michaiła Bułhakowa, przygotowana przez Jolantę Hinc-Mackiewicz na podstawie przekładu autorstwa Ireny Lewandowskiej i Witolda Dąbrowskiego, koncentruje się na wątku ukochanej Mistrza. Co kieruje bohaterką, która w imię miłości jest gotowa podpisać nieodwracalny pakt z diabłem? Czy prawdziwe uczucie?

Słuchając wzruszającego wyznania miłości Małgorzaty możemy skonfrontować wrażenia z lektury z zaproponowaną przez reżyserkę interpretacją utworu Bułhakowa. W tytułowej roli debiutująca w formie Teatru Jednego Aktora zjawiskowa Agata Abbas.

Dodatkowym atutem spektaklu jest jego oprawa muzyczna – piękna muzyka Borodina, Prokofiewa i Schnittkego w opracowaniu Jacka Sawickiego.


NIE-ŻYJ CHWILĄ   | premiera 8.04.2017
w wykonaniu Aleksandry Łukowskiej, reż. Jolanta Hinc-Mackiewicz

Co się z nami dzieje, gdy tracimy najważniejszą osobę w swoim życiu? Czy jesteśmy gotowi zrobić dla niej wszystko? Spektakl opowiada o wielkiej miłości, o tym, do czego zdolny jest człowiek, żeby uratować kogoś, kogo kocha.

Dla bohaterki spektaklu miłość jest wartością najważniejszą. Kiedy jest zagrożona – bezpieczeństwo, pasja, a nawet rodzina stają się niczym. Odrzucając je, jest gotowa zejść z dobrej drogi i wkroczyć na złą ścieżkę. A nawet zanurzyć się w koszmarze bez reszty.

Spektakl oparto na powieści Dawida Grossmana, jednego z najbardziej znanych i rozpoznawalnych współczesnych pisarzy izraelskich. Galeria zdjęć z premiery >>


Kategoria: Archiwum

                               
Image Widget