Tancerze z SOK wystąpią na międzynarodowych festiwalach. Prezydent docenił i dofinansował

Zespoły taneczne z Suwalskiego Ośrodka Kultury: Studio Dance Academy, Studio Tańca Radość i Studia Tańca Dotyk wyjadą latem i jesienią na międzynarodowe festiwale taneczne. Prezydent Miasta Suwałk Czesław Renkiewicz, doceniając talent i pasję młodych tancerzy, postanowił dofinansować wyjazdy grup do Chorwacji i Grecji.

fot. Piotr Kopciał

Tancerze ze Studia Dance Academy, którzy szlifują swój talent na zajęciach u Mihaila Nikolova, w dniach 4-11 lipca 2018 roku wezmą udział w Międzynarodowym Festiwalu ISLAND OF TALENT w mieście Trogir w pobliżu Splitu w Chorwacji. Z kolei uczestnicy zajęć w Studiu Tańca Radość prowadzonego przez Irynę Popovą oraz Studia Tańca Dotyk, gdzie ćwiczą pod okiem Ewy Niedźwieckiej tydzień między 14 a 21 września 2018 roku spędzą w pobliżu Salonik w Grecji podczas festiwalu NEOS MARMARAS.

 

Młodzi mistrzowie parkietu z wyżej wymienionych grup w poprzednich latach brali udział w przygotowaniu trzech taneczno-teatralnych widowisk Suwalskiego Ośrodka Kultury. „Królowa Śniegu”, „Alicja w Krainie Czarów” oraz „Zuzia i przyjaciele” podbiły serca suwalskiej publiczności. Sala im. A. Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury wielokrotnie pękała w szwach, a widzowie w każdym wieku byli oczarowani m.in. umiejętnościami młodych tancerzy.

fot. Piotr Kopciał

Doceniając ich talent, wielkie zaangażowanie, zdyscyplinowanie i determinację oraz umiejętność łącznia pasji z obowiązkami artystycznymi, Prezydent Miasta Suwałk Pan Czesław Renkiewicz postanowił dofinansować wyjazdy tancerzy. Wyprawy do Chorwacji i Grecji to nie tylko świetna okazja do wypoczynku, ale przede wszystkim, dzięki uczestnictwu w festiwalach, okazja do wymiany doświadczeń, poszukania inspiracji, podpatrzenia innych zespołów z Europy i promocji miasta Suwałki.

Więcej informacji na stronie Urzędu Miejskiego w Suwałkach >>>

 

Kategoria: Archiwum

                               
Image Widget