Lekcja teatralna: Zabawne opowieści o poważnej treści

W programie spektakle, które bawią i uczą, a przy okazji prowokują do rozmów i dyskusji. Pokazują dziecięcy świat z jego problemami i niepokojami, z którymi najmłodsi mierzą się niemal każdego dnia. Jak sobie radzą? Raz lepiej, raz gorzej. A kiedy tych kłopotów dostarczają im dorośli, często postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce.  

29.03.2017, godz. 9.00 i 11.00, 
25.04.2017, godz. 9.00 i 11.00,

Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

wstęp: 7 zł w kasie SOK | rezerwacje grupowe: 87 563 85 18 | POBIERZ ofertę >>

BIJACZ  |  premiera 3.04.2016

wyk. Jakub Chmielewski
reż. Mirosława Krymska

Bijacz to wielki facet, który choć ma tyle lat co wszyscy, jest największy z całej klasy i bije zawsze niespodziewanie albo kopie z całej siły. A my jesteśmy słabsi i mniejsi od niego. W każdej szkole znajdzie się taki… Trudno jest mu się przeciwstawić, nawet jeśli mamy poczucie, że słabszych trzeba bronić. Ale może warto stanąć z przeciwnikiem „nos w nos” i głośno powiedzieć, co się o nim myśli?


GRZECHOSPIS  |  premiera 3.04.2016

wyk. Hanna Krzyżewska
reż. Joanny Łupinowicz

Krótka historia powstania spisu niecnych występków i kłopotów z jego odczytaniem. Bohaterka przygotowuje się do pierwszej komunii i trochę niepokoi pierwszą spowiedzią, która, wbrew oczekiwaniom, nie jest wcale taka prosta… W najlepszej wierze, babcia i starsza siostra chcą jej pomóc. Co z tej pomocy wyniknie?


MIŁOŚĆ, CZYLI JAK WYSWATAŁEM MAMĘ  |  premiera 29.03.2017

wyk. Filip Szczepkowski
reż. Mirosława Krymska

Opowieść o niesfornym nastolatku obdarzonym wyjątkowym talentem do dostrzegania w codziennym życiu komicznych sytuacji. Chłopiec wciąż szuka odpowiedzi na trapiące go wątpliwości, na przykład dlaczego babcia rozmawia z urną dziadka, albo jego przyjaciel Leon nie wyrabia się, by skorzystać z łazienki przed swoimi siedmioma siostrami, albo – i to spędza mu sen z oczu – dlaczego jego mama jest smutna, gdy on, jej syn, chce pojechać do taty mieszkającego w Hiszpanii. Chciałby, aby mama znów była szczęśliwa. Najlepszym wyjściem z tej sytuacji byłoby… przygarnięcie jakiegoś bezdzietnego, bogatego ojczyma.


Temat lekcji teatralnej: omówienie problematyki spektaklu oraz roli i funkcji rekwizytu w teatrze jednego aktora.
Warsztaty: praca z rekwizytem, ćwiczenia praktyczne z udziałem widzów.

Kategoria: Wydarzenia nadchodzące

                               
Image Widget