III Suwalski Salon Sztuki zaprasza artystów. Ostatni dzień zgłoszeń

Po dwóch latach przerwy prace suwalskich artystów znowu będzie można obejrzeć na jednej wystawie. III Suwalski Salon Sztuki zaprasza wszystkich artystów z Suwałk i okolic, którzy uznają, że warto pokazać szerszej publiczności fragment swoich dokonań twórczych z ostatniego okresu. Zgłoszenia do 15 maja; otwarcie wystawy w lipcu.

SSS_logoŚladem poprzednich tego rodzaju wystaw: Salonu Plastyki Suwalskiej w 2001 roku, Triennale Plastyki Suwalskiej w 2004 roku, Suwalskiego Salonu Sztuki w 2011 i 2015 roku (FOTO >>>), również obecna edycja ma zamiar skupić środowisko artystów malarzy, rzeźbiarzy, grafików, rysowników i fotografików. Wszystkie wspomniane wystawy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno artystów, jak i odbiorców.

Chcemy, aby III Suwalski Salon Sztuki przyczynił się do integracji lokalnego środowiska artystycznego. Udział każdego suwalskiego artysty w tak dużej, zbiorowej wystawie jest zaakcentowaniem jego przynależności do tegoż środowiska oraz podkreśleniem własnej aktywności twórczej w tym kręgu. Salon motywuje zatem do pracy, stwarza możliwości wymiany myśli, doskonale pokazuje aktualną kreatywność naszych twórców. Chcielibyśmy, aby artyści zaproszeni do udziału w wystawie pokazali najbardziej reprezentatywny fragment własnej twórczości i aby były to prace nowe – z ostatnich 2 lat. Z perspektywy lat minionych tego rodzaju wystawy nabierają szczególnej wartości, ponieważ dokumentują one dokonania artystów, są swoistym dziennikiem bieżących poczynań twórczych. W tegorocznym Salonie planowany jest udział kilkudziesięciu artystów związanych rysunek, rzeźbę, fotografię, wideo, instalacje, realizacje intermedialne.

***

Prace zakwalifikowane do III Suwalskiego Salonu Sztuki będą pokazywane od 5 lipca do 31 sierpnia 2017 roku w Galerii Sztuki Współczesnej Chłodna 20 (ul. Noniewicza 71) oraz od 5 lipca do 8 września 2017 roku w Galerii PAcamera (ul. Noniewicza 71). Kuratorem wystaw jest Andrzej Zujewicz – artysta malarz, instruktor SOK. 


ZGŁOSZENIA – do 15 maja 2017 roku
na adres e-mail: andrzej.zujewicz@soksuwalki.eu lub na adres pocztowy Organizatora: Galeria Sztuki Współczesnej Chłodna 20, Suwalski Ośrodek Kultury, ul. T. Noniewicza 71, 16-400 Suwałki

Karta zgłoszenia >>>
Metryczka zgłaszanych prac >>>
Regulamin >>>

Kategoria: Archiwum