III Suwalski Salon Sztuki zaprasza artystów. Wystawy już latem

Po dwóch latach przerwy prace suwalskich artystów znowu będzie można obejrzeć na jednej wystawie. III Suwalski Salon Sztuki otwiera się na wszystkich artystów z Suwałk i okolic, którzy uznają, że warto pokazać szerszej publiczności fragment swoich dokonań twórczych z ostatniego okresu. Niezależnie czy to malarstwo, rzeźba czy fotografia. Zapraszamy do udziału. Zgłoszenia do 15 maja, a otwarcie wystaw w lipcu.

SSS_logoŚladem poprzednich tego rodzaju wystaw: Salonu Plastyki Suwalskiej w 2001 roku, Triennale Plastyki Suwalskiej w 2004 roku, Suwalskiego Salonu Sztuki w 2011 i 2015 roku (FOTO >>>), również obecna edycja ma zamiar skupić środowisko artystów malarzy, rzeźbiarzy, grafików, rysowników i fotografików. Wszystkie wspomniane wystawy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno artystów jak i odbiorców.

Naszym zamiarem jest, aby III Suwalski Salon Sztuki przyczynił się do integracji lokalnego środowiska artystycznego. Udział każdego suwalskiego artysty w tak dużej, zbiorowej wystawie jest zaakcentowaniem jego przynależności do tegoż środowiska, a także podkreśleniem własnej aktywności twórczej w tym kręgu. Salon motywuje zatem do pracy, stwarza możliwości wymiany myśli, doskonale pokazuje aktualną kreatywność naszych twórców. Chcielibyśmy, aby artyści zaproszeni do udziału w wystawie pokazali najbardziej reprezentatywny fragment własnej twórczości i aby były to prace nowe – z ostatnich 2 lat. Z perspektywy lat minionych tego rodzaju wystawy nabierają szczególnej wartości, ponieważ dokumentują one dokonania artystów, są swoistym dziennikiem bieżących poczynań twórczych. W tegorocznym Salonie planowany jest udział kilkudziesięciu artystów związanych rysunek, rzeźbę, fotografię, wideo, instalacje, realizacje intermedialne.

***

Prace zakwalifikowane do III Suwalskiego Salonu Sztuki będą pokazywane od 5 lipca do 31 sierpnia 2017 roku w Galerii Sztuki Współczesnej Chłodna 20 (ul. Noniewicza 71) oraz od 5 lipca do 8 września 2017 roku w Galerii PAcamera (ul. Noniewicza 71). Kuratorem wystaw jest Andrzej Zujewicz – artysta malarz, instruktor SOK. 


ZGŁOSZENIA – do 15 maja 2017 roku
na adres e-mail: andrzej.zujewicz@soksuwalki.eu lub na adres pocztowy Organizatora: Galeria Sztuki Współczesnej Chłodna 20, Suwalski Ośrodek Kultury, ul. T. Noniewicza 71, 16-400 Suwałki

Karta zgłoszenia >>>
Metryczka zgłaszanych prac >>>
Regulamin >>>

Kategoria: Aktualności, Sztuki wizualne