Filharmonia Suwałk nad Wigrami

Perła Suwalszczyzny, pokamedulski klasztor w Wigrach, obchodzi w tym roku 350. rocznicę przybycia kamedułów nad Wigry. Koncert Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Krzysztofa J. Kozakiewicza z udziałem mezzosopranistki Natalii Ołów jest częścią wydarzeń organizowanych w ramach obchodów jubileuszu. 

Wtorek, 1.05.2018, godz. 19:00
kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach

Perła Suwalszczyzny – pokamedulski klasztor w Wigrach – obchodzi w tym roku 350. rocznicę przybycia Kamedułów nad Wigry. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęli Biskup Ełcki i Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Obchody Jubileuszu 350-lecia przybycia Kamedułów nad Wigry zostaną uroczyście zainaugurowane 1 maja 2018 r. o godz. 9.30 sesją naukową poświęconą bogatej historii Eremu Wyspy Wigierskiej powstałego na bazie fundacji królewskiej Jana Kazimierza. Centralnym punktem uroczystości będzie dziękczynna Msza św. w wigierskiej świątyni sprawowana o godz. 12.00 pod przewodnictwem Biskupa Ełckiego Jerzego Mazura. Po Eucharystii będzie miało miejsce poświęcenie Domu Królewskiego i Kaplicy Kanclerskiej, które zostały odrestaurowane w ramach projektu „Pokamedulski klasztor w Wigrach kolebką dziedzictwa kulturowego Suwalszczyzny”. Po wspólnej modlitwie i poświęceniu budynków będzie czas na agapę, a także liczne wydarzenia o charakterze kulturalnym, sportowym czy rekreacyjnym.  

W programie wieczornego koncertu usłyszymy: 
– Giovanni Battista Pergolesi, Fac ut portem – Stabat mater 
– Jan Sebastian Bach, Matthäus Passion BWV 244 – Erbarme dich
– Gulio Caccini, Ave Maria
– Wolfgang Amadeusz Mozart, La clemenza di Tito -Parto, parto ma tu ben mio
– Franz Schubert, V Symfonia B-dur


filharmonia.pdf-page-001

Koncerty w ramach Filharmonii Suwałk to propozycja dla wszystkich doceniających piękno muzyki, zarówno miłośników klasyki, jak i do tych, którzy szukają wytchnienia od codziennego pospiechu. Sposób na wyciszenie i antidotum na ciągły wyścig z czasem oraz pęd współczesnego świata, w zalewie muzyki popularnej dając szansę na świadomy wybór muzyczny.

fot. Henryk Gałaszewski

Suwalska Orkiestra Kameralna realizuje różnorodne przedsięwzięcia artystyczne. Ważna dla członków zespołu jest obecność na lokalnej scenie muzycznej, występy przed melomanami z regionu, zdobywanie nowych słuchaczy i zachęcanie ich do udziału w swoich koncertach. Oprócz poszerzania oferty kulturalnej w mieście, orkiestra edukuje muzycznie dzieci i młodzież, a także promuje Suwalszczyznę w Polsce i na świecie. Muzycy występują również w koncertach muzyki rozrywkowej. W 2017 Orkiestra obchodziła jubileusz 10-lecia działalności artystycznej. 

Kategoria: Archiwum

                               
Image Widget