Edukacja muzyczna: Muzyka wokół nas

Cykl audycji edukacyjnych dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej o instrumentach, kompozytorach, formach i stylach muzycznych, które w przystępny i ciekawy sposób przekazują podstawowe zagadnienia z historii muzyki.  Prowokując słuchaczy do aktywnego udziału rozwijają wyobraźnię, budzą wrażliwość i ekspresję oraz stanowią znakomite uzupełnienie szkolnej edukacji.

wstęp: 5 zł w kasie SOK | rezerwacje i zapisy: tel. 87 563 85 18 
prowadzenie: Tomasz Kierejsza
czas trwania: 45 minut

POBIERZ ofertę >>


W karnawałowym rytmie.
16.01.2017, godz. 12.00, Sala Granatowa, ul. Noniewicza 71

Tańce i rytmy różnych narodów – kubańskie, afrykańskie, bałkańskie, latino, samba itp. Przykłady tańców i historia powstania danej kultury. Nauka piosenki „Bocha-chica”.


Jak powstała muzyka. Podróż po epokach historycznych – prehistoria.
20.02.2017, godz. 12.00, Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

Czy najpierw był rytm czy melodia? Pierwsze prymitywne instrumenty. Co to są jaskinie w Lascaux? Jakie są wartości nut? Nauka piosenki „Jaskinia-dom”.


Jak powstała muzyka. Podróż po epokach historycznych – starożytność.
20.03.2017, godz. 12.00, Sala Granatowa, ul. Noniewicza 71

Opis i historia instrumentu fletnia pana. Krótki rys historyczny na temat starożytności i krajów takich jak: Egipt, Japonia, Rzym, Grecja. Przedstawienie instrumentów z epoki starożytnej i skali pentatoniki. Harmonijka ustna i jej rodzaje: diatoniczna, harmoniczna, akordowa, basowa.


Jak powstała muzyka. Podróż po epokach historycznych – średniowiecze.
19.04.2017, godz. 12.00, Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

Zabytki polskiej muzyki średniowiecznej. Bogurodzica i legenda o św. Wojciechu, czyli jak tworzono pierwszy hymn Polski. Muzyka w kościele i na zamku. Muzykalni zakonnicy oraz wędrowni rycerze grajkowie. O czym śpiewali? Czym włada rycerz, mieczem czy lutnią?


Jak powstała muzyka. Podróż po epokach historycznych – renesans.
19.05.2017, godz. 12.00, Sala Granatowa, ul. Noniewicza 71

Zabytki polskiej muzyki renesansowej. Co z Włoch przywiozła królowa Bona oprócz warzyw? Zespoły mieszane i cztery głosy w chórze. Nasi polscy renesansowi kompozytorzy. Instrumenty dęte i klawiszowe renesansu oraz wybitni twórcy epoki.

____________________________________
Audycje dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej. 

Kategoria: Archiwum

                               
Image Widget