Krajobrazy Suwalszczyzny zainspirowały dzieci

Dzieci i młodzież okazały się bardzo kreatywne i utalentowane, więc jury 5. Suwalskiego Przeglądu Dziecięcej Twórczości Plastycznej miało do podjęcia kilka trudnych decyzji. Ostatecznie, z ponad pięciuset prac, udało się wyłonić te, które najbardziej oddają piękno i urok Suwalszczyzny.

Galeria Na Marmurach, ul. Noniewicza 71

wstęp wolny | wystawa czynna od 18..11.2017 do 15.01.2018

Na przegląd nadesłano 525 prac, z czego 192 zakwalifikowano na wystawę. W Jury tegorocznej edycji zasiedli: Andrzej Zujewicz – artysta malarz, fotografik (przewodniczący), Jolanta Grabowska – artysta malarz, grafik, fotografik oraz Kazimierz Gomułka – artysta malarz, rysownik, ilustrator (członkowie).

Inspirację dla młodych artystów w V Suwalskim Przeglądzie Dziecięcej Twórczości Plastycznej stanowiły krajobrazy Suwalszczyzny. W zgłoszonych pracach widać zachwyt młodych autorów pięknem przyrody otaczającej mieszkańców Suwałk i regionu.

5. Przegląd Dziecięcej Twórczości Plastycznej został zorganizowany przez Pracownię Plastyczną CENTRUM Suwalskiego Ośrodka Kultury przy współpracy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział w Suwałkach.


Laureaci V Suwalskiego Przeglądu Dziecięcej Twórczości Plastycznej „Krajobrazy Suwalszczyzny” 2017:

kategoria wiekowa 5-6 lat

I nagroda
GABRIELA KOPKO (6 lat) z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Filipowie

II nagroda
GABRIELA KARDEL (6 lat) ze Szkoły Podstawowej w Jeleniewie

III nagroda
MARTYNA LEWKOWICZ (6 lat) ze Szkoły Podstawowej w Bakałarzewie

wyróżnienia:
SEBASTIAN ŁOJUK (6 lat) z Przedszkola Samorządowego z Polskim i Litewskim Językiem Nauczania w Puńsku

IGOR MIELZIUKOW (6 lat) ze Szkoły Podstawowej w Jeleniewie

DOMINIKA FOLEJEWSKA (6 lat) z pracowni plastycznej CENTRUM Suwalskiego Ośrodka Kultury

PATRYCJA KULBACKA (6 lat) z Przedszkola nr 4 z Oddziałem Integracyjnym w Suwałkach

MAGDALENA BALCER (5 lat) z Przedszkola nr 5 z Oddziałem Integracyjnym w Suwałkach

kategoria wiekowa 7-9 lat

I nagroda
IRENA CZESZKIEWICZ (8 lat) z pracowni plastycznej CENTRUM SOK

II nagroda
MICHALINA  SMOKOWSKA (8 lat) z Suwałk

III nagroda
HUBERT RADZIEWICZ (9 lat) z pracowni plastycznej CENTRUM SOK

wyróżnienia:
WERONIKA ŚLIMKOWSKA (9 lat) ze Szkoły Podstawowej  w Filipowie

MAJA JASIŃSKA (7 lat) ze Świetlicy Szkolnej przy Szkole Podstawowej w Bakałarzewie

WERONIKA MARTYNKO (9 lat) ze Szkoły Podstawowej w Karolinie

WIKTOR BOBROWSKI (9 lat) ze Szkoły Podstawowej w Słobódce

ANITA JAŚKIEWICZ (9 lat) ze Szkoły Podstawowej w Słobódce

kategoria wiekowa 10-12 lat

I nagroda
PIOTR DĄBROWSKI (12 lat) z Małej Huty

II nagroda
WIKTOR ŚWIDERSKI (11 lat) ze Społecznej Szkoły Podstawowej STO z Augustowa

III nagroda
WERONIKA BUJKOWSKA (11 lat) z pracowni plastycznej CENTRUM SOK

wyróżnienia:
AMELIA MISZKIEL (12 lat) ze Szkoły Podstawowej w Krasnowie

ANNA WOJNA (10 lat) ze Szkoły Podstawowej w Krasnowie

JULIAN KOSIOREK (10 lat) ze Szkoły Podstawowej w Bargłowie Kościelnym

ANNA CHMIELEWSKA (10 lat) ze Szkoły Podstawowej w Krasnowie

MONIKA PAWŁOWSKA (12 lat) ze Szkoły Podstawowej w Gibach

kategoria wiekowa 13-15 lat

I nagroda
PATRYCJA SZESTOWICKA (15 lat) z Gimnazjum w Gibach

II nagroda
KAROLINA URYNOWICZ (15 lat) ze Szkoły Podstawowej w Jeleniewie

III nagroda
MICHAŁ BARTOSZEWICZ (13 lat) ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Augustowie

wyróżnienia:
ZUZANNA WYWIAŁEK (14 lat) z Gimnazjum w Gibach

TERESA KUKLIŃSKA (13 lat) ze Szkoły Podstawowej w Bargłowie Kościelnym

MARTYNA RUTKOWSKA (13 lat) z Zespołu Szkół Samorządowych w Rutce-Tartak

JOLANTA BREZGIEŁ (15 lat) z Zespołu Szkół Samorządowych w Rutce – Tartak

ANNA MATYSZKIEL (15 lat) z Szkoła Podstawowa w Filipowie


Kategoria: Aktualności