Chihiro rusza na ratunek. Kultowy ,,Spirited Away” w SOK

Dzień Fantastyczny w SOK: „Spirited Away”
Sobota, 23.09.2017, godz. 11:00
Sala im. A.Wajdy, SOK, ul. Jana Pawła II 5

,,Spirited Away” to film kultowy w kręgu fanów anime. Po ponad 15 latach od premiery jest uważany za jeden z najważniejszych i najdoskonalszych filmów gatunku. Podczas Dnia Fantastycznego w SOK do obejrzenia w magicznym klimacie w fantastycznej cenie.

bilety: 10 zł za KUP TERAZ >>> lub w kasie SOK
rekomendowany wiek widza: od 8. roku życia
czas trwania: 125 min

Dziesięcioletnia Chihiro i jej rodzice przeprowadzają się do nowego miasta. Po drodze przypadkowo gubią trasę i zatrzymują się przed dziwnym murem pośrodku lasu. Rodzice Chihiro decydują się zobaczyć, co jest po drugiej stronie ściany i mimo protestów Chihiro przechodzą przez bramę w murze. Wszyscy troje trafiają do miejsca, które wygląda jak opuszczone miasteczko. Chcąc zaspokoić głód, dorośli żarłocznie jedzą wystawione w jednej z restauracji potrawy, a naburmuszona Chihiro wałęsa się po okolicy, aż trafia na olbrzymią pagodę. Nagle na niebie wschodzi księżyc. Przed Chihiro pojawia się chłopiec, który nakazuje jej natychmiast opuścić miasteczko. Przestraszona Chihiro wraca do rodziców, lecz z przerażeniem odkrywa, że zamienili się w świnie.

Miasteczko w mgnieniu oka zapełnia się dziwnymi zjawami. Chłopiec odnajduje Chihiro i wyjaśnia, że ona i jej rodzice, przechodząc przez bramę, trafili do krainy bogów. Rodzice dziewczynki zostali zamienieni w świnie, ponieważ zjedli posiłki nieprzeznaczone dla ludzi. Chłopiec – Haku – zabiera Chihiro do pagody, która okazuje się tradycyjną japońską łaźnią, ale przeznaczoną dla bóstw i przodków.

Łaźnią rządzi wiedźma Yubaba. Haku radzi Chihiro, aby ubłagała Yubabę o przyjęcie na służbę i pracą zasłużyła na wolność dla siebie i rodziców. Dzielna Chihiro musi stawić czoła przeciwnościom w świecie bogów i demonów oraz odnaleźć sposób, aby odczarować rodziców i wrócić do świata ludzi.


Projekcja odbędzie się w ramach Dnia Fantastycznego w SOK >>>

Kategoria: Archiwum

                               
Image Widget